Premiera „Pompeje: Tajemnice Villa Giuliana” na Polsat Viasat History

W 2019 roku podpisano porozumienie między prokuraturą Torre Annunziata a dyrektorem Parku Archeologicznego w Pompejach. Uratowało to Civita Giuliana przed długotrwałą grabieżą przez nielegalnych poszukiwaczy. Nowy film dokumentalny, „Pompeje: Tajemnice Villa Giuliana”, ujawnia niesamowite odkrycia dokonane w tej willi w pobliżu Pompejów.

Sprawdź godziny emisji „Pompeje: Tajemnice Villa Giuliana” w PROGRAMIE TV

W lutym 2021 roku w Civita Giuliana, 700 metrów na północny zachód od murów starożytnych Pompejów, archeolodzy odkryli zdumiewająco dobrze zachowany, prawie nienaruszony rzymski rydwan ceremonialny. To pierwsze takie odkrycie w historii. Naukowcy nazwali go Lamborghini swojej epoki.

Dokument „Pompeje: Tajemnice Villa Giuliana” przenosi widzów do starożytnego Rzymu, aby pomóc zrozumieć, w jakim celu używany był odnaleziony rydwan oraz rozszyfrować, kim byli jego właściciele i jaki był ich status społeczny. Być może dzięki temu odkryciu dowiemy się, jak mógł wyglądać ruch uliczny w Pompejach.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Premiera programu „Pompeje: Tajemnice Villa Giuliana” odbędzie się na kanale Polsat Viasat History w niedzielę 6 sierpnia o 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *