Premiera serialu „Diuna: Proroctwo” jesienią w MAX

Serial „Diuna: Proroctwo” zadebiutuje w serwisie Max już jesienią. Produkcja Max Original będzie składała się z sześciu odcinków.

Serial jest osadzony w uniwersum Diuny, stworzonym przez uznanego autora Franka Herberta. Akcja rozgrywa się na 10 000 lat przed czasami Paula Atrydy. „Diuna: Proroctwo” przedstawia losy dwóch sióstr Harkonnen, które walczą z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Kobiety zakładają legendarne zgromadzenie, które w przyszłości zasłynie jako zakon Bene Gesserit.

„Diuna: Proroctwo” jest inspirowany powieścią „Zgromadzenie żeńskie z Diuny”, napisaną przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona.

Do obsady serialu Max „Diuna: Proroctwo” dołączyła właśnie Jessica Barden, która wcieli się w rolę młodej Valyi Harkonnen. Ambitna, uparta i silna, Valya Harkonnen marzy o przywróceniu szlacheckiego statusu swojej rodzinie. Kiedy tragedia niszczy jej plany na przyszłość, bohaterka wybiera nową drogę, która zaprowadzi ją do słynnego zgromadzenia.

Pozostali członkowie obsady: Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason, Shalom Brune-Franklin, Jihae, Tabu, Charithra Chandran, Jessica Barden, Emma Canning i Yerin Ha.

Twórcy: Alison Schapker: showrunnerka i producentka wykonawcza. Diane Ademu-John: producentka wykonawcza, która współtworzyła serial. Anna Foerster: reżyserka i producentka wielu odcinków (w tym pierwszego). Jordan Goldberg, Mark Tobey, John Cameron, Matthew King, Scott Z. Burns, Jon Spaihts, Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert: producenci wykonawczy. Kevin J. Anderson, autor bestsellerów New York Timesa: współproducent.

Serial jest koprodukowany przez serwis Max i Legendary Television. Legendary wyprodukowało również docenioną przez krytyków serię filmów, z których pierwsza część zdobyła sześć Oscarów.

Źródło: Warner Bros. Discovery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *