Premiera serialu „Obserwowani” w Czwórce

Czwórka wyemituje serial „Obserwowani”, uznawany za jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat. Na jego polską premierę w telewizji ogólnodostępnej stacja zaprasza 5 czerwca. Co sobotę widzowie Czwórki będą mogli oglądać dwa odcinki „Obserwowanych” – o godz. 20.00 i 21.00.

Sprawdź godziny emisji serialu „Obserwowani” w PROGRAMIE TV

Ośmioodcinkowy serial inspirowany jest coraz bardziej palącymi dziś pytaniami o problem powszechnej inwigilacji, dezinformacji oraz uprawnień służb specjalnych, a jego akcja rozgrywa się we współczesnym Londynie.

Shaun Emery (Callum Turner), żołnierz skazany za zabicie jeńca w Afganistanie, wychodzi z więzienia po głośnej rozprawie apelacyjnej, podczas której jego adwokat podważa kluczowy dowód, jakim było nagranie z kamery taktycznej. Wieczorem Shaun świętuje z przyjaciółmi i nie może się doczekać następnego dnia, który ma spędzić z córeczką, ale jego plany zostają brutalnie przekreślone, gdy policja dostaje pewne nagranie z miejskiego monitoringu. Emery zostaje aresztowany i znów musi walczyć o wolność. Śledztwo w jego sprawie prowadzi ambitna komisarz Rachel Carey (Holliday Grainger), która trafia na trop wielopoziomowego spisku, w jakim niezwykle skutecznym narzędziem okazują się zmanipulowane materiały wideo i fake newsy. Czy w „erze post-prawdy” można jeszcze wierzyć własnym oczom?

Sprawdź ofertę kanału TV4 w PROGRAMIE TV

Serial – w oryginale zatytułowany „The Capture” – powstał w 2019 r. dla BBC, a jego reżyserem, scenarzystą i współproducentem jest laureat nagrody BAFTA Ben Chanan, twórca m.in. takich seriali jak znakomity „Zaginiony”, „Cyberszantaż” czy „Upadek królestwa”.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *