Premiera serialu „Panna Marple” w TVP HD

W sobotę, 5 marca o godz. 21:50 TVP HD zaprasza na premierę wyjątkowego serialu kryminalnego „Panna Marple”. To opowieść o błyskotliwej starszej pani Jane Marple, z zamiłowania ogrodniczki i dociekliwej detektyw. Serial powstał na podstawie słynnych powieści Agathy Christie, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się Geraldine McEwan.

Sprawdź godziny emisji serialu „Panna Marple” w PROGRAMIE TV

Geraldine McEwan znana jest z wielu światowych superprodukcji takich jak: „Robin Hood: Książę Złodziei”, „Vanity Fair: Targowisko Próżności” oraz „Henryk V” w reżyserii Kennetha Branagha. W serialu „Panna Marple” gra rolę niepozornej, ale bystrej staruszki, która jest w stanie rozwiązać nawet najtrudniejsze kryminalne zagadki. Stosuje dedukcję, ma wyobraźnię i praktyczną znajomość psychologii. Dzięki temu umiejętnie łączy wydarzenia z podejrzanymi, wprawiając przy tym w zakłopotanie stróżów porządku. Jej motto brzmi: „Młodzi myślą, że starsi są głupi, ale starzy wiedzą, że to młodzi są głupi”.

W pierwszym odcinku pt. „Noc w bibliotece” Panna Marple rusza z pomocą swojej przyjaciółce Dolly Bantry (Joanna Lumley), która znajduje zwłoki młodej kobiety. Podejrzanym o morderstwo i zdradę żony zostaje pan domu, pułkownik Bantry (James Fox). Panna Marple udaje się w podróż, która ma oczyścić dobre imię męża jej przyjaciółki. Wkrótce zostaje odkryta tożsamość ofiary, a śledztwo nabiera tempa, kiedy okazuje się, że morderstwo jest powiązane z wielką fortuną.

Sprawdź ofertę kanału TVP HD w PROGRAMIE TV

„Panna Marple”, TVP HD, sobota, 5 marca o godz. 21:50.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *