Premiera serii „Najdziksze w Europie” na kanale Polsat Viasat Nature

Europę zamieszkują niektóre z najwspanialszych gatunków zwierząt – od sępa brodatego, największego europejskiego ptaka drapieżnego, po fokę szarą, największego wodnego drapieżnika na kontynencie, od żubra, najcięższego europejskiego ssaka lądowego, do łosia, największego z gatunków jeleni, od nocnego łowcy, rysia, po rosomaka, zwierzę podobne do niedźwiedzia, które potrafi powalić łosia swoimi zębami. Nowa seria przyrodnicza „Najdziksze w Europie”, której premiera odbędzie się w poniedziałek, 6 lutego o 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature, przedstawia sześć największych, najrzadszych i najszybszych zwierząt na kontynencie.

Sprawdź godziny emisji serii „Najdziksze w Europie” w PROGRAMIE TV

Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu zwierzęciu lub rodzinie zwierząt i wyzwaniom, jakim muszą stawiać czoła w zmieniającym się świecie. Widzowie dowiedzą się jak zmiana klimatu wpływa na ich życie i jak bronią swoich siedlisk przed wpływem człowieka.

Program zabiera nas w niezwykłą podróż przez unikalne obszary i pierwotne krajobrazy, przekraczając granice polityczne, których zwierzęta nie są świadome podczas swojej podróży i pokazując Europę w całej jej różnorodności. Naukowcy i eksperci pokażą wybrane zwierzęta w szerszym kontekście ich gatunku i populacji innych zwierząt. Seria rzuca także ważne światło na wymieranie gatunków, zwracając uwagę na zwierzęta, których siedliska są zagrożone działaniem ludzi i zmianami klimatycznymi, ale także odkrywając pozytywne aspekty, takie jak reintrodukcja prawie wymarłych lub rzadkich gatunków.

Przy użyciu specjalnych, dobrze ukrytych kamer, autorzy serii pokazują zwierzęcych bohaterów w ich naturalnych siedliskach. Widzowie zobaczą zdjęcia z dronów i helikopterów, dzięki którym uwieczniono wyjątkowe i niespodziewane sytuacje.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Zapraszamy na niezwykłą podróż przez najpiękniejsze tereny i krajobrazy Europy w programie „Najdziksze w Europie”. Premiera w poniedziałek, 6 lutego od 21:00 (dwa odcinki) na kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków w poniedziałki o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *