Premiera serii „Wielkie metropolie starożytności” na Polsat Viasat History

Wielokrotnie nagradzany serial dokumentalny „Wielkie metropolie starożytności”, którego premiera odbędzie się już we wtorek, 7 maja o 21:00 na Polsat Viasat History, przenosi nas do trzech starożytnych miast – Troi, Kartaginy i Persepolis. Zostały one zbudowane z wielkim rozmachem, pomysłem i wbrew wszelkim przeciwnościom losu i krajobrazu. Stały się symbolami potężnych cywilizacji i z założenia miały być majestatycznymi trudnymi do zdobycia cytadelami. Niestety zostały zniszczone przez rywalizujące imperia. Ich znaczenie dla świata zostało potwierdzone przez UNESCO, a ich nazwy są na zawsze związane z różnymi legendarnymi opowieściami.

Sprawdź godziny emisji audycji „Wielkie metropolie starożytności” w PROGRAMIE TV

Ruiny, które pozostały po tych klejnotach starożytności, świadczą o ich niezwykłych proporcjach, unikalnych projektach i wyjątkowych konstrukcjach. Dzięki badaniom ekspertów i modelowaniu 3D w serii „Wielkie metropolie starożytności” poznamy miejsca, w których niegdyś stały te architektoniczne klejnoty, śledząc krok po kroku wyrafinowane procesy konstrukcyjne i próbując rozwikłać pozostałe tajemnice ich zniknięcia.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Na premierę serii „Wielkie metropolie starożytności” zapraszamy we wtorek, 7 maja o 21:00 na Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków we wtorki (do 21 maja) o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *