Premiera słuchowiska „Lento rubato” na antenie radiowej Dwójki

Program 2 zaprasza na radiową realizację tekstu „Lento rubato” Marka Kochana, który zwyciężył w konkursie Dwójki i ZAiKS-u. W najbliższą niedzielę, 16 października 2016 roku o godzinie 16:30, w Studiu im. Władysława Szpilmana odbędzie się spotkanie z twórcami słuchowiska – jego autorem Markiem Kochanem oraz reżyserką Anną Wieczur-Bluszcz. Kulminacją spotkania o godzinie 17:00 będzie premiera tego słuchowiska – równocześnie w Studiu im. W. Szpilmana z udziałem publiczności oraz na antenie Dwójki w audycji „Wieczór ze słuchowiskiem”.

„Lento rubato” to opowieść o polskim kompozytorze Aleksandrze Kościowie, który wskutek międzynarodowej intrygi zostaje oskarżony o plagiat. Słuchowisko jest satyrą na rynek kultury i sztuki, gdzie sukces komercyjny często ważniejszy jest niż artystyczny. Za ten tekst autor został wyróżniony również Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za nowatorstwo formy – Marek Kochan dokonał oryginalnego zabiegu w konstrukcji swojego utworu.

16 października o godzinie 16:30 w Studiu im. W. Szpilmana w Warszawie rozpocznie się spotkanie z twórcami „Lento rubato”, następnie o godzinie 17:00 uczestnicy wydarzenia oraz słuchacze Dwójki będą mogli premierowo wysłuchać nagrodzonego niedawno słuchowiska.

Zaproszenia na wydarzenie w radiowym Studiu Program 2 rozdaje od 12 do 16 października w „Porankach Dwójki” oraz w popołudniowym paśmie „Wybieram Dwójkę”.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *