Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że za dwa dni odbędzie się twój pogrzeb? Oczywiście, parsknąłbyś śmiechem, ale czy po chwili nie zacząłbyś się zastanawiać, jaki w tym wszystkim sens? I dlaczego właśnie Ty? Słuchowisko „Nieodwołalne” opowiada o człowieku, który do ostatniej chwili wierzy, że to żart. Czy rzeczywiście? A może to największa szansa? Przekonaj się. Posłuchaj – mówi Sebastian Konrad, reżyser spektaklu „Nieodwołalne”, który zostanie wyemitowany premierowo w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.

Poeta i dramatopisarz Jarosław Jakubowski zaadaptował dla Sceny Teatralnej Trójki swoje opowiadanie pod tytułem „Pogrzeb”. Słuchowisku nadał tytuł bardziej uniwersalny – „Nieodwołalne”. Reżyserii podjął się aktor – Sebastian Konrad, który główne role powierzył Dorocie Landowskiej i Mariuszowi Bonaszewskiemu. – Wzięli oni zarazem udział w swoistej psychodramie, gdyż grają oni małżeństwo, którym są prywatnie – mówi Barbara Marcinik z radiowej Trójki.

Choć tytuł słuchowiska nie nastraja optymistycznie, jest ono groteskową przypowieścią, a tej towarzyszy „czarny humor”. Twórcy podkreślają, że „Nieodwołalne” ma charakter pokoleniowy, ale ma też wymiar uniwersalny.

Słuchowisko ma „obsadę marzeń” – w rolach drugoplanowych zgodzili się wystąpić: Irena Jun, Krzysztof Kowalewski oraz Adam Ferency. Natomiast w roli autorki opracowania muzycznego zadebiutowała na Scenie Teatralnej Trójki Olena Leonenko-Głowacka.

Jarosław Jakubowski – „Nieodwołalne”: reżyseria – Sebastian Konrad; opracowanie muzyczne – Olena Leonenko-Głowacka; reżyseria dźwięku – Paweł Szaliński. Występują: Mariusz Bonaszewki, Dorota Landowska, Adam Ferency, Jakub Strach, Krzysztof Kowalewski, Irena Jun, Zbigniew Dziduch, Dariusz Biskupski; opracowanie artystyczne: Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.

Emisja w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.

Źródło: Polskie Radio