Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Sen nocy letniej” w TVP1

W poniedziałek, 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała spektakl „Sen nocy letniej” w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Premierę komedii Williama Szekspira widzowie obejrzą w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 21:05 w TVP1.

Sprawdź godziny emisji spektaklu „Sen nocy letniej” w PROGRAMIE TV

Teatr jest przestrzenią wspólną, przestrzenią łączącą – gdyż sam jest tworzony przez wspólnotę i powstaje w wyniku połączenia sztuk, tradycji, pragnień, tęsknot i talentów. Wspólnotowość teatru to wartość porównywalna tylko z jej wartością ciągłości i trwania. To miejsce ciągłego doświadczania, odkrywania, przeżywania i zrozumienia, czasem smutku i lęku, ale jak najczęściej radości, miłości i szczęścia. Międzynarodowy Dzień Teatru to doskonała okazja, by przypominać o potrzebie spotykania się w teatrze – szczególnie zaś w Teatrze Telewizji – podsumowała społeczny wymiar teatru Kalina Cyz, dyrektor Teatru Telewizji w dniu jego święta.

W poniedziałek, 27 marca o godz. 19:15 TVP Kultura zaprosi na reportaż z przygotowywań do spektaklu Teatru Telewizji „Sen Nocy Letniej”.

„Sen nocy letniej” to ponadczasowa komedia Shakespeare’a grana w teatrach na całym świecie od przeszło czterystu lat opowiada o sile miłości, która przynosi zarówno szczęście, jak i cierpienie. Napędza bohaterów do buntu przeciwko zastanym, ograniczającym zasadom. Utwór przedstawia losy czworga kochanków, którzy nie mogąc związać się z umiłowanymi osobami, uciekają do lasu – symbolicznego świata wolności. Las ateński wypełniony jest magią, zdolną kierować ludzkimi emocjami i wpływa w ten sposób na bieg wydarzeń.

Spektakl utrzymany będzie w konwencji baśni fantastycznej, z wykorzystaniem współczesnego języka teatru i telewizji. Uniwersalny problem „urządzenia świata”, w którym człowiek nie może podążać za swoimi namiętnościami, spowoduje, że szekspirowska opowieść stanie się interesująca dla współczesnego widza.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Premiera spektaklu TTV „Sen nocy letniej” w poniedziałek, 3 kwietnia w TVP1 o godz. 21:05.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *