Premiera spektaklu Teatru Telewizji w TVP1: „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze”

W poniedziałek, 13 lutego o godz. 21.05 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w reżyserii Anny Sroki-Hryń, na podstawie utworów autorstwa Olgi Sipowicz i Marka Jackowskiego z zespołu „Maanam”.

Sprawdź godziny emisji spektaklu „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w PROGRAMIE TV

Spektakl muzyczny powstał w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami Kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a premiera odbyła się 8 czerwca 2019 r. w rocznicę urodzin Kory. Spektakl znalazł się w repertuarze Teatru Współczesnego w Warszawie, gromadząc komplety publiczności.

Przedstawienie składa się z szesnastu najbardziej znanych piosenek zespołu „Maanam” układających się w opowieść o pasji, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, ale przede wszystkim o miłości, która dla Kory była motorem życia.

Zupełnie nowe, zaskakujące lirycznością aranżacje muzyczne, minimalistyczna scenografia połączona z intrygującym ruchem scenicznym oraz wyraziste interpretacje młodych aktorów pozwalają odkryć Olgę Sipowicz na nowo, nie tylko jako charyzmatyczną wokalistkę, ale przede wszystkim jako poetkę.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

W spektaklu widzowie usłyszą między innymi utwory: „Lucciola”, „Szał niebieskich ciał”, „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Żądza pieniądza”, „Krakowski spleen”, „Kocham cię, kochanie moje”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *