Premiera „Stan Against Evil” na AMC

AMC przygotowało coś specjalnego dla wielbicieli maratonów. Właśnie w tej formie będzie można obejrzeć dwa pierwsze sezony serialu „Stan Against Evil”, wesołej wariacji na temat klasycznego horroru. 1. sezon pojawi się na antenie w całości (osiem odcinków) w sobotę 16 lutego, od 21:00. Na maraton z 2. sezonem (osiem odcinków) zapraszamy tydzień później, tj. 23 lutego od 21:00. Serial podąża tropem nieco szorstkiego w obyciu stróża prawa, który razem z nową panią szeryf stawia czoła nadprzyrodzonym zjawiskom pojawiającym się w ich miasteczku.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

W rolach głównych występują John C. McGinley („Hoży doktorzy”) jako Stan Miller oraz Janet Varney („You’re The Worst”) jako Evie Barret. Stan jest wiecznie niezadowolonym byłym szeryfem sennego miasta w New Hampshire, który został zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Podczas, gdy zmaga się z przekazaniem władzy w ręce Evie Barret (Janey Varney), jego twardej i pięknej zastępczyni, oboje są zmuszeni do zawarcia przymierza. Okazuje się bowiem, że w ich miejscu zamieszkania sprawy nie mają się zbyt dobrze. Razem stoczą walkę z plagą demonów, która nawiedza miasto od czasu masowego spalenia czarownic w XVII wieku. Jakby tego było mało, Stan w tajemnicy godzi się, by sprowadzić swoją żonę z martwych.

Wydarzenia z 1. sezonu kończą się w momencie, gdy pełniąca obowiązki szeryfa Evie Barret zostaje uwięziona w 1692 roku i ma zostać spalona na stosie w związku z oskarżeniem o czary. W 2. sezonie powracamy do oblężonego Willard’s Mill, gdzie zastajemy Stana, który musi niechętnie zejść z kanapy, by rozwiązać sprawę zniknięcia Evie. Będąc ze sobą na dobre i na złe, nie do końca zgrany duet będzie kontynuował batalię przeciwko demonom próbującym przejąć kontrolę nad ich miastem.

Serial został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Recenzując 1. sezon, portal AV Club podkreślił, że w serialu odnajdziemy „sporą dawkę humoru” oraz określił produkcję jako „cholernie przyjemną”. Dziennik The Boston Herald zwrócił uwagę, że serial „bawi się konwencją horroru i napawa przekonaniem, że to, czego się obawiasz, będąc być może czymś gorszym lub zabawniejszym – jest tuż za rogiem”. Tygodnik Variety określił serial mianem „osobliwie zabawnego” chwaląc „jak zwykle świetne występy odtwórców głównych ról, Johna C. McGinleya oraz Janet Varney”. Z kolei portal Den of Geek napisał o 2. sezonie, że jest „pełen zaskakujących, wyjątkowych momentów”. Magazyn Entertainment Weekly docenił natomiast grę aktorską odtwórcy głównej roli, Johna C. McGinleya, określając go mianem „chodzącego efektu specjalnego będącego dla widza niekończącą się ucztą”. Portal io9.com określił jako „przyjemne” oglądanie „zrzędliwego mruka w wykonaniu McGinleya wchodzącego w interakcję nie tylko z nadprzyrodzonymi stworami, ale również całym otaczającym go światem”.

Twórcą, scenarzystą i producentem wykonawczym serialu „Stan Against Evil” jest Dana Gould („Simpsonowie”, „Parks and Recreation”). Producentem wykonawczym serii jest także Tom Lassally („Dolina Krzemowa”). Serial produkowany jest przez Radical Media („What Happened, Miss Simone?”, „MARS”) – z ramienia wytwórni za produkcję odpowiadają Frank Scherma i Justin Wilkes. Oprócz roli Stana, John C. McGinley jest zaangażowany w tworzenie serialu również jako producent. W serialu występują także Deborah Baker Jr. („The Great Indoors”) oraz Nate Mooney („Trawka”, „Mike i Molly”). W 2. sezonie na ekranie zobaczymy ponadto m.in. Jeffreya Combsa („Gotham”) oraz Stevena Ogga („The Walking Dead”).

Sprawdź godziny emisji serialu „Stan Against Evil” w PROGRAMIE TV

Źródło: AMC Networks International

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *