Premiera Teatru Telewizji. Cykl Teatroteka – „Walizka”

W poniedziałek, 11 października o godz. 21.00 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk zrealizowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przedstawienie otwiera w Telewizji Polskiej prezentację spektakli w ramach projektu WFDiF –„Teatroteka”.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Teatroteka to niezwykły projekt rejestracji teatralnych i cieszę się, że to właśnie spektakl „Walizka”, powstały w ramach tego cyklu, prezentowany jest jako pierwszy w paśmie Teatru Telewizji. Choć, po nagrodzie na Festiwalu Dwa Teatry w roku 2015, widzowie mogli go zobaczyć w Studiu Teatralnym Dwójki, to dziś również myślimy o nim jako o premierze inaugurującej cykl pięćdziesięciu Teatrotek na antenach Telewizji Polskiej – powiedziała Kalina Cyz, p.o. dyrektora  Teatru Telewizji.

Fransua Żako poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Spacer do Muzeum staje się podróżą przez pamięć, a miejsca, w których zatrzyma się Fransua, stworzą mapę wątpliwości, obaw i nadziei związanych z otwarciem walizki ojca, jedynej po nim pamiątki.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *