Premiera Teatru Telewizji „Zaklęte rewiry” w reżyserii Adama Sajnuka w TVP1

W poniedziałek, 9 stycznia o godz. 21.05 w Jedynce premiera spektaklu „Zaklęte rewiry” w adaptacji i reżyserii Adama Sajnuka, na podstawie powieści Henryka Worcella pod tym samym tytułem.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Po jedenastu latach od premiery teatralnej Adam Sajnuk przygotował telewizyjną realizację przedstawienia Teatru WarSawy.

Akcja dramatu rozgrywa się w latach 30. XX wieku w Krakowie. Młody chłopak ze wsi zatrudnia się jako pomywacz w restauracji hotelu „Pacyfik” i tam wspina się po szczeblach kelnerskiej kariery. Restauracja, w której pracuje, staje się symbolem zamkniętego świata, rządzonego bezwzględnymi zasadami walki o pozycję i przetrwanie. Świat przedstawiony w „Zaklętych rewirach” i opisane wydarzenia z lat 30. ubiegłego wieku pozostają wciąż aktualne w kontekście współczesnej rzeczywistości, w której nadal ważne są hierarchiczne struktury i szalony pęd do kariery.

Widzowie stają się nie tylko widzami, lecz także „podglądaczami”, sędziami wydarzeń, uczestnikami wyścigu szczurów. Zmuszam w ten sposób odbiorców do głębszej refleksji i oceny – mówi reżyser Adam Sajnuk o roli publiczności w teatrze żywym. – W realizacji telewizyjnej widownia zostanie powiększona o tysiące tych, którzy zasiądą przed telewizorami w dniu premiery – dodaje.

Tekst Worcella, na podstawie którego powstał spektakl Sajnuka, nie był wcześniej wystawiany na innych scenach. Jego inscenizacja opiera się na realistycznej fabule i błyskotliwych dialogach, a formą nawiązuje do performance’u.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *