Premierowe koncerty w radiowej Dwójce i on-line z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu

Kamil Piotrowicz w dwóch artystycznych odsłonach, przenikające się na scenie projekty Emil Miszk & The Sonic Syndicate i Power of The Horns Piotra Damasiewicza oraz dwa muzyczne wcielenia zespołu Dominik Strycharski Core – program zaplanowanego aż na trzy wieczory (28-30 kwietnia) „Międzynarodowego Dnia Jazzu w Dwójce” zapowiada się imponująco. Wszystkie premierowe wydarzenia transmitowane będą w Programie 2 Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych, stronie internetowej i kanale YouTube Dwójki.

W większości premierowe realizacje – zainicjowane przez radiową Dwójkę – wpisują się w bezprecedensowy i znakomicie „obsadzony” tydzień jazzu w Dwójce. Rozpoczął go – w poniedziałek 26 kwietnia – pierwszy z dwóch koncertów pod szyldem „Pamięć Komedy”, którymi Program 2 Polskiego Radia oddaje hołd Krzysztofowi Komedzie w 90. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora.

Drugą część jazzowego tygodnia w Dwójce wypełnią trzy koncertowe wieczory z okazji – przypadającego na piątek 30 kwietnia – Międzynarodowego Dnia Jazzu. – Zapraszam Słuchaczy Polskiego Radia i internautów na spotkanie z najlepszym polskim jazzem w koncertowym wydaniu. Udało nam się zgromadzić absolutną czołówkę rodzimej, zwłaszcza młodej sceny jazzowej, w dodatku w premierowych programach. To fantastyczna propozycja dla fanów tej muzyki, nie mogących obecnie uczestniczyć w koncertach, jak również okazja zaprezentowania się dla samych artystów – mających w dzisiejszych czasach tak niewiele możliwości do spotkania, nawet wirtualnie, ze swoją publicznością – mówi Małgorzata Małaszko, dyrektor radiowej Dwójki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *