Program 1 Polskiego Radia kończy 96 lat

18 kwietnia 1926, o godz. 17:00 stacja nadawcza Polskiego Radia w Warszawie rozpoczęła oficjalną emisję. Z głośników popłynęły historyczne słowa dziennikarki Janiny Sztompkówny: „Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480”. Z okazji 96. urodzin Jedynka zaprasza do wspólnego świętowania – w najbliższy poniedziałek pasmach od godz. 10.00 do godz. 19.00 najlepsza muzyka, łączenie ze słuchaczami oraz urodzinowe prezenty-niespodzianki.

Tegoroczny Wielkanocny Poniedziałek to podwójne święto dla Programu 1 Polskiego Radia, które dokładnie 18 kwietnia 1926 roku rozpoczęło nadawanie. Chociaż od tego momentu upłynęło już 96 lat, program nadal cieszy się zainteresowaniem i ogromną sympatią słuchaczy.

Urodziny Jedynki to przede wszystkim nasza ogromna radość, że jesteśmy Państwu potrzebni, że obdarzają nas Państwo zaufaniem, że razem z Państwem tworzymy dobre radio, że jesteśmy razem w chwilach radosnych i trudnych. Dziękujemy za każdy wyraz sympatii, za Państwa cenne sugestie, uwagi, ale nade wszystko za wierność w wyborze Państwa ulubionej stacji. Zapraszam do słuchania naszych urodzinowych, poniedziałkowych audycji, ale także do mediów społecznościowych. Będą życzenia, prezenty dla Państwa oraz wyjątkowy film, w którym odsłonimy wiele naszych radiowych tajemnic. To wszystko dla Państwa, naszych wspaniałych słuchaczy. Zapraszam do wspólnego świętowania z Jedynką – mówi Marcin Kusy, Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Program 1 przygotował dla słuchaczy urodzinowe prezenty, dużo doskonałej muzyki, mnóstwo pozytywnej energii i ekscytujących opowieści, a także wyprawę za radiowe kulisy. Z okazji swojego święta stacja zajrzy z kamerą i mikrofonem do miejsc, które zwykle są niedostępne. Oprowadzi słuchaczy po studiu emisyjnym, zdradzi, kto wybiera muzykę graną na antenie czy pokaże tajniki montażu dźwięku. To wszystko już 18 kwietnia. Słuchać można na falach FM oraz w systemie DAB+, na stronie jedynka.polskieradio.pl oraz w aplikacji mobilnej. Warto także zaglądać na media społecznościowe Jedynki – Facebooka oraz Instagrama.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *