Program publicystyczny „Z drugiej strony” w TVP Polonia

Program podsumowujący najważniejsze i najciekawsze wydarzenia tygodnia, nie tylko polityczne, gospodarcze i społeczne, ale także kulturalne i obyczajowe.

„Z drugiej strony” to program studyjny, w którym co tydzień będzie pokazywana Polska przez pryzmat aktualnych i niebanalnych wydarzeń. Celem audycji jest uświadomienie widzom, że niezależnie od miejsca zamieszkania możemy odczuwać i myśleć podobnie. Możemy też dyskutować o różnicach. Ponadto program będzie promował i popularyzował wiedzę o współczesnej Polsce i Polakach.

Chcemy rozbudzić w naszych widzach ciekawość. Pragniemy wzmacniać łączący nas wszystkich kulturowy kod, swoiste poczucie więzi i wspólnoty z Polską – mówi dyrektor TVP Polonia, Magdalena Tadeusiak. – Tematy, które będziemy poruszać w programie będą komentowane – trochę przekornie – przez zagranicznych korespondentów pracujących w Polsce oraz cudzoziemców, którzy od lat tutaj żyją, pracują i kochają nasz kraj. Dlaczego tacy goście? Patrzą i oceniają sytuację w Polsce inaczej niż my, Polacy. Z innej perspektywy – często ciekawej i zaskakującej,… z drugiej strony.

Gospodarzem programu publicystycznego „Z drugiej strony” będzie Michał Adamczyk.

Na pierwsze wydanie programu „Z drugiej strony” TVP Polonia zaprasza w sobotę, 12 marca 2016 roku o godzinie 18:50. Powtórki programu o godzinie 5:35 oraz w poniedziałek o godzinie 11:35 w TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *