Przedwyborcza akcja „Nasza Europa” w Radiu TOK FM

6 debat z kandydatami do europarlamentu w 6 polskich miastach oraz dyskusje w studiu poświęcone pozostałym okręgom wyborczym – to nowa akcja Radia TOK FM pod hasłem „Nasza Europa”, która rozpocznie się w maju. Przedwyborcze spotkania otwarte dla zainteresowanych, będą transmitowane na żywo na antenie stacji oraz na portalu tokfm.pl. W serwisie dodatkowo powstanie specjalna sekcja poświęcona akcji i wyborom do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują, jak wyglądać będzie nasza Europa. Stąd takie właśnie hasło tegorocznej akcji. W ciągu trzech majowych tygodni przypomnimy, jak działa Unia Europejska, jak ważny jest Parlament Europejski oraz ile zyskaliśmy na członkostwie we wspólnocie – mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Pierwsza debata, otwierająca cały cykl organizowany przez TOK FM odbędzie się we wtorek, 7 maja, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej (ul.Trębacka 4), początek o godz. 18.00.

Następne spotkania będą odbywały się w majowe wtorki i czwartki – kolejno w: Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Lublinie i Gdańsku. Debaty będą okazją do poznania lokalnych kandydatów do europarlamentu oraz ich poglądów. Jak zawsze – spotkania będą otwarte – słuchacze TOK FM mogą przyjść i zadać w ich trakcie swoje pytania. Każda debata będzie transmitowana na żywo na antenie Radia TOK FM, a także – w formie wideo – na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku. Dodatkowo dyskusje będą relacjonowane na Twitterze.

Dokładny harmonogram wszystkich spotkań wraz z informacją o ich lokalizacji można będzie znaleźć na stronie internetowej tokfm.pl.

Oprócz debat redakcja TOK FM planuje także rozmowy w studiu z kandydatami z pozostałych 7 okręgów wyborczych. Będą one emitowane w poniedziałki, środy i piątki od 18.00. Tematy europejskie pojawią się także w innych miejscach na antenie – słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in., co zmieniło się w poszczególnych regionach Polski dzięki Unii Europejskiej. W trakcie akcji trzy razy dziennie stacja nadawać będzie „Przewodnik europejski” w którym w przystępny sposób przypomni, że Parlament Europejski to również nasz parlament.

Także w serwisie internetowym tokfm.pl ruszy specjalna sekcja „Nasza Europa”, w której będzie można znaleźć relacje z debat oraz ze spotkań w studiu. Po każdym spotkaniu, w specjalnej sondzie, internauci będą mogli ocenić ugrupowania biorące udział w dyskusji.

Działania i materiały promocyjne przygotowały i zaplanowały Radio TOK FM i dział promocji centralnej Grupy Radiowej Agory.

Akcja „Nasza Europa” nawiązuje do działań Radia TOK FM pod hasłem #Usłysz. We wrześniu 2014 r. rozpoczął się cykl programów „Usłysz swoje miasto” – w 3 miesiące stacja odwiedziła 11 miast i zorganizowała w nich debaty. W kolejnym roku, przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło akcję „Usłysz swojego prezydenta”, a przed wyborami parlamentarnymi – debaty z kandydatami do Sejmu w ramach akcji „Usłysz swojego posła”. W 2017 r. odbyła się akcja „Usłysz swoją szkołę” obejmująca cykl debat poświęconych skutkom reformy edukacji, a w 2018 r. – kolejna akcja „Usłysz swoje miasto” organizowana przed wyborami samorządowymi w 12 polskich miastach. Wszystkie debaty były transmitowane na żywo na antenie stacji i w internecie.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *