„Przestępczość w powojennych Niemczech” na Polsat Viasat History

Niemcy, rok 1945. 12 lat dyktatury i sześć lat wojny dobiegło końca. Naród, który sam siebie określał mianem rasy panów, musi skonfrontować się ze skutkami swojej przeszłości, a głód i przeciwności losu kształtują powojenną rzeczywistość. Jak okrucieństwa II wojny światowej wpłynęły na stosunek do prawa i moralności?

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Dwuczęściowy program dokumentalny „Przestępczość w powojennych Niemczech” na przykładzie najgłośniejszych spraw kryminalnych ukazuje z jakimi problemami zmagali się mieszkańcy czterech stref okupacyjnych w latach 1945-1949. W serii omówione zostaną między innymi wydarzenia z Drezna, gdzie mężczyzna zbierający drewno odkrył odcięte ludzkie nogi, czy morderstwa, do których dochodziło w ruinach Hamburga. W tym wstrząsającym dokumencie psychologowie kryminalni i eksperci z dziedziny medycyny sądowej wyruszą na poszukiwania dowodów i przeanalizują brutalne zbrodnie, a historycy i świadkowie przedstawią wydarzenia z końca lat 40., które zakończyły się utworzeniem dwóch państw niemieckich.

Sprawdź godziny emisji serii „Przestępczość w powojennych Niemczech” w PROGRAMIE TV

Premiera dwuczęściowej serii „Przestępczość w powojennych Niemczech” odbędzie się we wtorek, 15 lutego o 21:00 na kanale Polsat Viasat History.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *