PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem, czyli sportowe emocje w Programie 1 Polskiego Radia

W najbliższą sobotę i niedzielę, 16 i 17 stycznia, Program 1 Polskiego Radia zaprasza na relacje z dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po kilku miesiącach rywalizacji zawodnicy ponownie przyjadą do Polski, by tym razem powalczyć o punkty na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Przebieg sobotnich zawodów drużynowych dla słuchaczy Jedynki Polskiego Radia w audycji „Przebojowa dekada” już od godz. 16.15 relacjonować będzie Andrzej Grabowski. Z kolei w niedzielę 17 stycznia konkurs indywidualny w specjalnym wydaniu audycji „Przy muzyce o sporcie”, wyjątkowo od godz. 16.05 do godz. 18.40, skomentują: Marek Solecki i Andrzej Grabowski. Ze względu na rangę wydarzenia, zmianie ulegnie niedzielna ramówka Programu 1 Polskiego Radia. Audycja „Jedynka dzieciom” rozpocznie się tuż po godz. 19.00, następnie po godz. 20.00 stacja wyemituje „Zapomniane – przypomniane”.

Przypomnijmy, że 42. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich został zainaugurowany w listopadzie 2020 r. na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej z Polaków – na trzecim miejscu – jest Kamil Stoch. Odpowiednio czwartą i piątą pozycję zajmują Dawid Kubacki i Piotr Żyła, a Andrzej Stękała plasuje się na 14. lokacie.

W Pucharze Narodów, czyli w klasyfikacji drużynowej, prowadzi reprezentacja Polski.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *