Puchar Świata w biegach narciarskich w TVP2/HD

Już po raz piąty TVP2/HD pokaże Puchar Świata w biegach narciarskich. Początek w najbliższy piątek (29.11) w Kuusamo – transmisja od godziny 12:15.

Dwójka pokaże na żywo wszystkie biegi Pucharu Świata kobiet, które będą wzbogacone o rozmowy w studiu. Dodatkowo przed inauguracyjnymi zawodami, będzie można zobaczyć specjalne programy poświęcone nowemu sezonowi w biegach narciarskich.

Justyna Kowalczyk nadal jest jedną z najlepszych biegaczek na świecie. W zeszłym sezonie zdobyła co prawda w mistrzostwach świata tylko jeden medal (srebrny na 30 km stylem klasycznym), ale wygrała klasyfikację końcową Pucharu Świata, zdobywając po raz czwarty „Kryształową Kulę”. Także po raz czwarty okazała się najlepsza w cyklu Tour de Ski – w sumie wygrała 6 zawodów PŚ, a 11 razy była na podium.

Puchar Świata będą komentować: Marek Jóźwik (piątek, niedziela) i Przemysław Babiarz (sobota). Towarzyszyć im będzie była reprezentantka Polski w biegach, uczestniczka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata – Bernadeta Piotrowska. Studio poprowadzą M. Jóźwik (sobota) i P. Babiarz (piątek i niedziela), a ich gośćmi będą: dziennikarz Mirosław Żukowski i doktor Robert Śmigielski, który na co dzień opiekuje się Justyną Kowalczyk. W Finlandii natomiast będzie reporter TVP Sebastian Parfjanowicz.

Plan transmisji:

Piątek (29 listopada)
PŚ w biegach – sprint tech. klas. (studio+transmisja+studio), godzina 12:15, TVP2/HD

Sobota (30 listopada)
PŚ w biegach – 5 km klas. (studio+transmisja+studio), godzina 9:50, TVP2/HD

Niedziela (1 grudnia)
PŚ w biegach – 10 km dow. na doch. (studio+transmisja+studio), godzina 10:15, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska