Puchar Świata w skokach i biegach narciarskich na antenach TVP1/HD i TVP2/HD

W następny weekend (24-25 listopada) rusza cykl zawodów Pucharu Świata w biegach i skokach narciarskich. Do akcji wkraczają więc dwie nasze największe gwiazdy sportu zimowego: Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch. Transmisje w TVP1/HD (skoki) i TVP2/HD (biegi).

Jak co roku relacje z dwóch najważniejszych dyscyplin sezonu zimowego będą dostępne na głównych antenach TVP, czyli w Jedynce i Dwójce. 24 i 25 listopada biegaczki zainaugurują sezon w szwedzkim Gallivare, a skoczkowie, zamiast jak zwykle w Kuusamo, rozpoczną cykl Pucharu Świata w Lillehammer.

Justyna Kowalczyk to najlepszy sportowiec 2009, 2010 i 2011 r. – zwyciężyła w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej. W 2010 r. zdobyła trzy medale Igrzysk Olimpijskich w Vancouver, w tym złoty na 30 km stylem klasycznym. W Mistrzostwach Świata 2011 r. w Oslo także trzykrotnie stała na podium – była dwa razy druga i raz trzecia. Do rywalizacji w Pucharze Świata staje po raz dwunasty i planuje zdobyć po raz czwarty „Kryształową Kulę”, którą wygrywała w sezonach 2008/09, 2009/10, 2010/11. W poprzednim cyklu musiała uznać wyższość tylko Marit Bjoergen. Puchar Świata to obok mistrzostw świata (transmisje z tego wydarzenia także w Telewizji Polskiej – od 20 lutego do 3 marca w Val di Fiemme) najważniejsze imprezy nadchodzącego sezonu.

Po zakończeniu kariery przez Adama Małysza tylko nieznacznie spadło zainteresowanie skokami narciarskimi. To za sprawą Kamila Stocha, który okazał się godnym następcą zawodnika z Wisły. Stoch w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata sezonu 2011/12 zajął 5. miejsce, aż 7-krotnie stając na podium. Dwa razy okazał się najlepszy – podczas konkursów w Zakopanem oraz Predazzo.

Puchar Świata w Lillehammer będzie relacjonował Marek Rudziński. Głównym komentatorem skoków narciarskich pozostaje Włodzimierz Szaranowicz, którego będzie można usłyszeć tydzień później podczas zawodów w fińskim Kuusamo. Studio przy transmisjach ze skoków poprowadzi Maciej Kurzajewski, a jego gościem podczas PŚ z Lillehammer będzie Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwedzkim Gallivare skomentują: Marek Jóźwik oraz Bernadetta Piotrowska (z domu Bocek) – trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich (Albertville 1992, Lillehammer 1994 i Nagano 1998), 19-krotna mistrzyni Polski i siódma zawodniczka mistrzostw świata w 1993 roku (na 30 km stylem dowolnym) w biegach narciarskich. Studio poprowadzi Przemysław Babiarz.

Pierwszy „zimowy” weekend w Telewizji Polskiej

Sobota (24 listopada)
Gallivare/10 km dow., godzina 10:20, TVP2/HD
Lillehammer/HS 100, godzina 14:50, TVP1/HD

Niedziela (25 listopada)
Gallivare/sztafeta 4×5 km, godzina 10:15, TVP2/HD
Lillehammer/HS 138, godzina 13:30, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *