Puchar Świata w skokach z Sapporo i Pjongczang w TVP1

Cztery najbliższe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Azji. Najpierw w japońskim Sapporo, a następnie w koreańskim Pjonczang, gdzie za rok zawodnicy będą walczyć o medale olimpijskie. Transmisje z konkursów w TVP1.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

Na początek zawody w Japonii. Pierwszy konkurs rozpocznie się w sobotę 11 lutego o godzinie 8:20, a drugi – w nocy z soboty na niedzielę (11 na 12 lutego) o godzinie 1:45. Z racji późnej pory rozgrywania zawodów, Jedynka zaplanowała także niedzielną powtórkę o godzinie 14:40. Po trzech dniach przerwy skoczkowie po raz pierwszy w historii będą rywalizować w Korei Południowej. To jedyna próba przedolimpijska w Pjongczang, dlatego nikt z czołówki – jak to czasami bywało – nie odpuszcza rywalizacji na kontynencie azjatyckim.

Zawody komentować będą: Stanisław Snopek i Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Maciej Jabłoński, a wśród jego gości znajdzie się m.in. Rafał Kot. Reporterem w Pjongczang będzie Michał Regulski. Komentarze dotyczące występów naszych skoczków zamieszcza na stronie sport.tvp.pl Adam Małysz, stały ekspert TVP Sport.

Kamil Stoch broni pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na japońskiej skoczni Okurayama trzykrotnie stawał na podium zawodów PŚ: był drugi i trzeci w 2012 roku i drugi w 2015 roku. Azjatyckie zawody to także ostatnie przygotowania do mistrzostw świata w Lahti (22 lutego – 5 marca) – transmisje w Telewizji Polskiej.

Plan transmisji:

Sapporo

Sobota (11 lutego)
Konkurs indywidualny, godzina 8:20, TVP1

Niedziela (12 lutego)
Konkurs indywidualny, godzina 1:45, TVP1

Pjongczang

Środa (15 lutego)
Konkurs indywidualny, godzina 11:40, TVP1

Czwartek (16 lutego)
Konkurs indywidualny, godzina 10:40, TVP1

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *