Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich w TVP, ekspertem Małysz

Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy pozostał prawie miesiąc, sporty rozgrywane o tej porze roku zagoszczą już na antenach Telewizji Polskiej. W ten weekend rozpoczyna się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich. Ekspertem TVP Sport będzie Adam Małysz.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

To już kolejne sezony Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich, które będą transmitowane w TVP1 HD i TVP2 HD. Jedynka pokaże wszystkie konkursy PŚ, Dwójka – wybrane zawody. Przede wszystkim te, w których pojawi się dwukrotna mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk, a także Tour de Ski, w którym Polki niestety zabraknie. W skokach liczymy oczywiście na podwójnego złotego medalistę igrzysk w Soczi Kamila Stocha oraz będącego w rewelacyjnej formie – Macieja Kota (wygrał zdecydowanie Letnią Grand Prix).

Ekspertem przy zawodach w skokach narciarskich będzie legenda tej dyscypliny Adam Małysz. Czterokrotny medalista olimpijski, mistrz świata i zdobywca Kryształowej Kuli będzie pojawiał się w studiu (m.in. podczas drugich zawodów PŚ w Klingenthal), a także będzie dzielił się z kibicami swoimi wrażeniami z miejsc, gdzie są rozgrywane konkursy, jak podczas tego weekendu w Kuusamo. Jego wypowiedzi nie zabraknie także w serwisach sportowych Telewizji Polskiej, a także na stronie sport.tvp.pl, gdzie Małysz – pełniący funkcję dyrektora koordynatora kadry narodowej w skokach i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego – będzie miał swojego wideobloga.

Komentatorami zawodów w skokach narciarskich będą: Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Studio poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Kuusamo będzie Sebastian Szczęsny, a zawody skomentują z Finlandii: Włodzimierz Szaranowicz i Marek Rudziński. Gościem w studiu będzie Apoloniusz Tajner.

Zawody w biegach narciarskich (TVP2) będą komentować a także prowadzić do nich studio: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Stałym ekspertem będzie Bernadetta Piotrowska.

Telewizja Polska pokaże także w 2017 roku mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (biegi i skoki narciarskie, kombinacja norweska) oraz alpejskim. W TVP Sport można śledzić także zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim i figurowym oraz w short-tracku. Na antenach Telewizji Polskiej zagoszczą mistrzostwa świata w hokeju na lodzie – zarówno elity, jak i Dywizji 1A. W TVP Sport można także oglądać rozgrywki NHL, Polską Hokej Ligę i hokejową Ligę Mistrzów.

Plan transmisji:

Skoki narciarskie – Puchar Świata

Piątek (25 listopada)
Kuusamo – konkurs ind., godzina 16:30, TVP1

Sobota (26 listopada)
Kuusamo – konkurs ind., godzina 15:45, TVP1

Sobota (3 grudnia)
Klingenthal – konkurs ind., godzina 15:55, TVP1

Niedziela (4 grudnia)
Klingenthal – konkurs ind., godzina 14:45, TVP1

Biegi narciarskie – Puchar Świata

Sobota (26 listopada)
Kuusamo – sprint klas., godzina 12:20, TVP2

Niedziela (27 listopada)
Kuusamo – 10 km klas., godzina 9:20, TVP2

Piątek (2 grudnia)
Lillehammer – sprint klas., godzina 11:45, TVP2

Sobota (3 grudnia)
Lillehammer – 5 km dow., godzina 12:35, TVP2

Niedziela (4 grudnia)
Lillehammer – 10 klas. (na doch.), godzina 10:00, TVP2

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *