„Pytanie na Śniadanie” w nowej odsłonie

Nowoczesne, funkcjonalne, klimatyczne i w niezwykłej aranżacji – takie właśnie jest nowe studio „Pytania na Śniadanie”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP2

Widzowie kochają „Pytanie na Śniadanie” od 16 lat i najlepszym tego dowodem jest to, że tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przybyło mu prawie 60 tysięcy widzów. Nie spoczywamy na laurach. Jest nowa oprawa, nowa wizualizacja, nowe studio. Piękna telewizja musi być pięknie pokazywana i tacy właśnie jesteśmy – tymi słowami Prezes Zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski otworzył dzisiejszy program „Pytanie na Śniadanie” w nowej scenografii.

Zależy nam na uatrakcyjnieniu i unowocześnieniu przekazu. „PnŚ” podbiło serca widzów, wygrywamy z konkurencją contentem i jakością programu. Teraz nadszedł czas na wyciągnięcie kolejnych asów z rękawa, a właśnie nimi jest nowa oprawa, która wpłynie na jakość, ale także możliwości realizacyjne programu. Z pewnością uatrakcyjni ona audycje i przyciągnie kolejnych widzów. W tym wypadku nie możemy mówić, że „PnŚ” stara się naśladować konkurencję, to my wyznaczamy trendy, za którymi będą podążali inni – mówi dyrektor Agencji Kreacji Oprawy i Reklamy – Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Założeniem projektu nowej scenografii programu śniadaniowego Dwójki było wprowadzenie do studia domowej atmosfery w nowoczesnym wydaniu, z jednoczesnym ukłonem w stronę natury. Główną inspiracją jest architektura poprzemysłowa, czyli dawne magazyny i fabryki przebudowane w lofty. Ideą twórców nowej scenografii studia było także stworzenie większej przestrzeni – udało się to dzięki białym ceglanym ścianom, podniesieniu sufitu oraz dobudowanej antresoli nawiązującej do architektury przemysłowej.

Chcieliśmy przenieść się do domu, w rodzinną atmosferę, a że sercem domu jest kuchnia, dlatego też rozbudowałam ją i starałam się nadać jej prowansalski charakter – podkreśla autorka scenografii Agata Was.

Drewno, cegła i kamień to główne tworzywo nowej scenografii studia „Pytania na Śniadanie”. Przestrzeń urządzona jest w naturalnych kolorach. Królują wszelkie odcienie błękitów i zieleni poszerzone o brązy i złote dodatki. Studio obfituje również w roślinność – zdobi go kilka ogrodów wertykalnych oraz kwietne akwarium, które będą sezonowo zmieniać swoje oblicze. Meble i dodatki to w większości wariacje na temat klasyków designu, często naszego polskiego rzemiosła. – Otwieramy największą galerię sztuki polskiego designu, gdzie kilkaset tysięcy ludzi w Polsce będzie mogło codziennie oglądać prace artystów malarzy, ale też twórców sztuki użytkowej – dodaje Katarzyna Adamiak – Sroczyńska.

W sobotni poranek widzów TVP2 powitali Marzena Rogalska i Tomasz Wolny, a program „Pytanie na Śniadanie” można oglądać codziennie od godz. 7:55.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “„Pytanie na Śniadanie” w nowej odsłonie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *