Radio Eska ROCK ze wzrostem liczby słuchaczy

Wzrasta liczba słuchaczy Radia Eska ROCK, wydłuża się także czas słuchania stacji – wynika z najnowszych danych Radio Track Millward Brown.

Z każdym miesiącem nadawania na nowej częstotliwości Radio Eska ROCK pozyskuje w Warszawie nowych słuchaczy, zwiększając zasięg dzienny w grupie celowej 20-39 lat z 6,4% w fali grudzień 2013 – luty 2014 do 9,3%.

Radio Eska ROCK osiąga 8,8% udziału w czasie słuchania, co w porównaniu do fali grudzień 2013 – luty 2014 daje lepszy wynik o 4,6 pkt. proc.

Również w skali ogólnopolskiej w grupie 20-39 lat Radio Eska ROCK wykazuje wzrosty słuchalności. Bezsprzeczny wpływ na tę dynamikę ma słuchalność stacji przez Internet (eskaROCK.pl i eskaGO.pl). W grupie 20-39 zasięg dzienny Radia Eska Rock wynosi 1,4%. To o 0,4 pkt. proc. więcej niż wynik fali grudzień 2013 – luty 2014. Średnio radia słucha 162 tys. Polaków w wieku 20-39 lat.

Radio Eska ROCK w swojej grupie celowej osiąga 1,1% udziałów w czasie słuchania. To o 0,3 pkt. proc. więcej względem fali grudzień 2013 – luty 2014.

Wzrosty w grupie celowej przekładają się także na wzrosty w całej badanej populacji. Zasięg dzienny radia Eska ROCK w grupie 15-75 wynosi 0,7%, czyli o 0,2 pkt. proc. więcej niż w okresie grudzień 2013 – luty 2014. Udział w czasie słuchania w grupie 15-75 utrzymuje się na poziomie 0,6% i jest wyższy niż udział nadającej na siedmiu rynkach również w rockowym formacie sieci ROCK RADIO (0,5%).

Od połowy września Eska ROCK ma już kompletny zespół. W większości składa się z osób, które dołączyły ostatnio do tego projektu. Ich pasja i zaangażowanie w tworzenie programu oraz jednoczesny wzrost słuchalności pozwala mi stwierdzić, że jest to przede wszystkim ich zasługą. Warto także podkreślić, że jednym z kluczowych celów rozwoju Eski ROCK jest zwiększanie słuchalności stacji w Internecie poprzez strony eskaROCK.pl i eskaGO.pl oraz aplikacje mobilne. Rosnąca liczba słuchaczy on-line i rosnące dynamicznie wyniki oglądalności strony eskaROCK.pl potwierdzają, że projekt Eska ROCK jest na dobrej drodze rozwoju jako nowoczesne medium łączące tradycyjne radio i możliwości nowych technologii – mówi Zbigniew Frączek, dyrektor programowy Radia Eska ROCK.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *