Radio Eska ROCK zachęca do udziału w Paradzie Schumana

10 maja już po raz 15. euroentuzjaści wyjdą na ulicę Warszawy, aby dać wyraz swojej sympatii dla Unii Europejskiej. O tegorocznym programie Parady Schumana i o samej inicjatywie słuchacze usłyszą na antenie Radia Eska ROCK 4 maja o godzinie 11:00 w programie „Parlamentarny Radar”.

W niedzielnym „Parlamentarnym Radarze” Idalia Tomczak oraz Konrad Olszewski wraz z zaproszonymi gośćmi z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana Eweliną Górecką i Gertem Rohrbornem opowiedzą o tym, co będzie się działo podczas tegorocznej Parady Schumana. W związku z okrągłą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej program pochodu i wydarzenia jemu towarzyszące będą bogate w atrakcje.

10 maja o godzinie 12:00 uczestnicy Pochodu wyruszą z Placu Zamkowego na Krakowskim Przedmieściu. Wśród nich będą przedstawiciele klubów europejskich z całej Polski, a także goście zagraniczni, m.in. z Włoch, Niemiec, Turcji, Litwy, Ukrainy, Francji, Estonii.

Śpiew, taniec, radość – tak w skrócie można opisać Paradę Schumana. W tym roku dla uczestników zagra DJ Wika – przebojowa i najstarsza w Polsce didżejka, a studenci pod flagą Erasmus Students Network wyślą w niebo setkę kolorowych balonów.

Parada Schumana organizowana jest przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej na ulicach Warszawy od 1999 roku. Zazwyczaj impreza ta odbywa się w najbliższą sobotę po 9 maja, czyli po Dniu Europy – święcie Unii Europejskiej. Jest ona zwieńczeniem Polskich Spotkań Europejskich, cyklu wydarzeń o tematyce europejskiej, odbywających się w pierwszych dniach maja każdego roku.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *