9 maja 2016 roku Radio WAWA wprowadza nowy program poranny “Dzika Ekipa – czyli Wodzu, Aga i Dedektyw”. Obok dotychczasowych prowadzących stacji – Rafała Wodzińskiego i Tomasza Łysiaka, w audycji pojawi się Agnieszka Chmielewska. Do zespołu radia dołączył także Jakub Adamiak, który został gospodarzem programu “Muzyczne Party” i pasma towarzyszącego “Najlepsze Polskie Przeboje Non Stop”.

Nowy poranek Radia WAWA “Dzika Ekipa – czyli Wodzu, Aga i Dedektyw” emitowany będzie codziennie od godziny 6:40, a w soboty od godziny 8:00. Humor, dystans do siebie i bliski kontakt ze słuchaczami to główne założenia nowej formuły programu. Prowadzący na wesoło i z przymrużeniem oka będą komentować bieżące wydarzenia. Pojawią się także nowe propozycje programowe, w tym m.in. konkursy “Dlaczego” i “Co u was słychać”, w których słuchacze będą mogli wygrywać atrakcyjne nagrody. Pozostaną sztandarowe satyryczne elementy pasma “Śledztwa Dedektywa Inwektywa” oraz “Panie Dedektywie, a dlaczego”. Nową oprawę przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media.

“Dzika Ekipa” Radia WAWA to trzy mocne radiowe osobowości. Wodzu z rubasznym poczuciem humoru i zaskakującymi puentami, żywiołowa, roześmiana Aga i nasz zwariowany Dedektyw Inwektyw. Naturalni, autentyczni, pozytywni – tacy są na co dzień, nie tylko od 6 do 10 – mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa Radia WAWA. – Od pewnego czasu czuliśmy potrzebę odświeżenia formuły poranka. Jestem przekonana, że z naszą “Dziką Ekipą” słuchacze rozpoczną dzień pozytywnie naenergetyzowani i z uśmiechem na ustach.

Agnieszka Chmielewska wcześniej pracowała jako prezenterka m.in. w toruńskim Radiu Gra oraz oddziale Radia Zet Gold w Toruniu. Ma doświadczenie w pracy na stanowiskach lektora, redaktora, dziennikarza i konferansjera.

Rafał “Wodzu” Wodziński jest prezenterem Radia WAWA od 2010 roku. W 2015 roku przejął dodatkowo obowiązki sekretarza redakcji. Wielokrotnie jako didżej prowadził i nadal prowadzi koncerty pod szyldem Radia WAWA. Dotychczas usłyszeć go było można w audycjach: “Muzyczne Party”, “Muzyczne Biuro Zamówień”, “Najlepsze Polskie Przeboje Non Stop”, a ostatnio w programie porannym “Zmiennicy”.

Tomasz Łysiak pracuje w Radiu WAWA od 1993 roku. Wykreował postać Dedektywa Inwektywa, która stała się wizytówką stacji i stałym elementem programów porannych Radia WAWA. Jako pierwszy dziennikarz w Polsce dzwonił do słuchaczy, podszywając się pod różne osoby, i na wesoło odsłaniał absurdy polskiej rzeczywistości. Jego audycje satyryczne “Śledztwa Dedektywa Inwektywa” doczekały się wydań płytowych i wpisały się w historię radia komercyjnego w Polsce. Ostatnio razem z Rafałem Wodzińskim był gospodarzem audycji “Zmiennicy”.

Jakub Adamiak, który dołączył do zespołu Radia WAWA, prowadzi pasmo wieczorne “Muzyczne Party”. W audycji nadawanej od poniedziałku do soboty od godziny 19:00 prezentuje największe polskie hity, które królują w klubach i dyskotekach. Zachęca do wspólnej zabawy, prowadzi konkursy i rozmawia ze słuchaczami. Oprócz pasma wieczornego prezentera usłyszeć można w paśmie towarzyszącym “Najlepsze Polskie Przeboje Non Stop” nadawanym między godziną 10:00 a 16:00.

Pierwsze szlify radiowe Jakub Adamiak zdobywał w Radiu ESKA Śląsk. Zaczynał jako stażysta, następnie był wydawcą i producentem programów porannego i popołudniowego. Pracował także w Radiu Złote Przeboje oraz Radiu Szczecin.

Źródło: Grupa ZPR Media