Radio WAWA z nowym porankiem i nowymi prowadzącymi

9 maja 2016 roku Radio WAWA wprowadza nowy program poranny „Dzika Ekipa – czyli Wodzu, Aga i Dedektyw”. Obok dotychczasowych prowadzących stacji – Rafała Wodzińskiego i Tomasza Łysiaka, w audycji pojawi się Agnieszka Chmielewska. Do zespołu radia dołączył także Jakub Adamiak, który został gospodarzem programu „Muzyczne Party” i pasma towarzyszącego „Najlepsze Polskie Przeboje Non Stop”.

Nowy poranek Radia WAWA „Dzika Ekipa – czyli Wodzu, Aga i Dedektyw” emitowany będzie codziennie od godziny 6:40, a w soboty od godziny 8:00. Humor, dystans do siebie i bliski kontakt ze słuchaczami to główne założenia nowej formuły programu. Prowadzący na wesoło i z przymrużeniem oka będą komentować bieżące wydarzenia. Pojawią się także nowe propozycje programowe, w tym m.in. konkursy „Dlaczego” i „Co u was słychać”, w których słuchacze będą mogli wygrywać atrakcyjne nagrody. Pozostaną sztandarowe satyryczne elementy pasma „Śledztwa Dedektywa Inwektywa” oraz „Panie Dedektywie, a dlaczego”. Nową oprawę przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media.

„Dzika Ekipa” Radia WAWA to trzy mocne radiowe osobowości. Wodzu z rubasznym poczuciem humoru i zaskakującymi puentami, żywiołowa, roześmiana Aga i nasz zwariowany Dedektyw Inwektyw. Naturalni, autentyczni, pozytywni – tacy są na co dzień, nie tylko od 6 do 10 – mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa Radia WAWA. – Od pewnego czasu czuliśmy potrzebę odświeżenia formuły poranka. Jestem przekonana, że z naszą „Dziką Ekipą” słuchacze rozpoczną dzień pozytywnie naenergetyzowani i z uśmiechem na ustach.

Agnieszka Chmielewska wcześniej pracowała jako prezenterka m.in. w toruńskim Radiu Gra oraz oddziale Radia Zet Gold w Toruniu. Ma doświadczenie w pracy na stanowiskach lektora, redaktora, dziennikarza i konferansjera.

Rafał „Wodzu” Wodziński jest prezenterem Radia WAWA od 2010 roku. W 2015 roku przejął dodatkowo obowiązki sekretarza redakcji. Wielokrotnie jako didżej prowadził i nadal prowadzi koncerty pod szyldem Radia WAWA. Dotychczas usłyszeć go było można w audycjach: „Muzyczne Party”, „Muzyczne Biuro Zamówień”, „Najlepsze Polskie Przeboje Non Stop”, a ostatnio w programie porannym „Zmiennicy”.

Tomasz Łysiak pracuje w Radiu WAWA od 1993 roku. Wykreował postać Dedektywa Inwektywa, która stała się wizytówką stacji i stałym elementem programów porannych Radia WAWA. Jako pierwszy dziennikarz w Polsce dzwonił do słuchaczy, podszywając się pod różne osoby, i na wesoło odsłaniał absurdy polskiej rzeczywistości. Jego audycje satyryczne „Śledztwa Dedektywa Inwektywa” doczekały się wydań płytowych i wpisały się w historię radia komercyjnego w Polsce. Ostatnio razem z Rafałem Wodzińskim był gospodarzem audycji „Zmiennicy”.

Jakub Adamiak, który dołączył do zespołu Radia WAWA, prowadzi pasmo wieczorne „Muzyczne Party”. W audycji nadawanej od poniedziałku do soboty od godziny 19:00 prezentuje największe polskie hity, które królują w klubach i dyskotekach. Zachęca do wspólnej zabawy, prowadzi konkursy i rozmawia ze słuchaczami. Oprócz pasma wieczornego prezentera usłyszeć można w paśmie towarzyszącym „Najlepsze Polskie Przeboje Non Stop” nadawanym między godziną 10:00 a 16:00.

Pierwsze szlify radiowe Jakub Adamiak zdobywał w Radiu ESKA Śląsk. Zaczynał jako stażysta, następnie był wydawcą i producentem programów porannego i popołudniowego. Pracował także w Radiu Złote Przeboje oraz Radiu Szczecin.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *