Radiowa Czwórka z cyklem „Etno-Czwórka”

Z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga, Program 4 przygotował dla słuchaczy akcję pod hasłem „Etno-Czwórka”. W każdy piątek czerwca stacja będzie nadawała z miejscowości związanych z tradycyjną kulturą ludową. Start już w najbliższy piątek, 6 czerwca o godzinie 9:00.

Oskar Kolberg to kompozytor i folklorysta, który utrwalił w swoich monografiach obraz polskiej sztuki i kultury ludowej. Dokonane przez niego zapisy muzyki i tekstów do dziś wykorzystywane są przez kompozytorów, nauczycieli muzyki czy muzyków folkowych. Z okazji obchodów Roku Kolberga Czwórka sprawdzi, czy idee ożywiania tradycyjnej kultury ludowej są ciągle żywe, jakie pomysły na dotarcie z folklorem do młodych ludzi mają poszczególne ośrodki, a także, jaką rolę pełnią one w społecznościach lokalnych.

Ekipa Czwórki odwiedzi: Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich (6 czerwca), Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie (13 czerwca), Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach (20 czerwca) oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie (27 czerwca).

Patryk Kuniszewicz zaprasza na pierwszą z cyklu czterech specjalnych audycji „Etno-Czwórka” już 6 czerwca w ramach programu „W cztery oczy” (godziny 9:00-11:00).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *