Radiowa Trójka świętuje 60. urodziny – specjalne audycje, charytatywny koncert i upominki dla słuchaczy

Program 3 Polskiego Radia rozpoczął nadawanie 60 lat temu – dokładnie 1 kwietnia 1962 roku. Z okazji okrągłych urodzin, stacja przygotowała jubileuszową ramówkę oraz koncert charytatywny „Trójka dla Ukrainy”. Tego samego dnia premierę będą miały zarówno nowa aplikacja, jak i strona internetowa Programu 3. Nie zabraknie również niespodzianek i upominków dla słuchaczy od dziennikarzy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

1 kwietnia każde pasmo w Trójce poprowadzą trzy osoby – a nie jedna, jak to zwykle ma miejsce. Z okazji 60. urodzin Trójka przygotowała również trzygodzinną, wieczorną audycję-niespodziankę. Co się w niej znajdzie i kto ją poprowadzi słuchacze dowiedzą się – również ze strony internetowej i mediów społecznościowych Trójki – dopiero w momencie jej rozpoczęcia, czyli o godz. 20.00.

Program 3 Polskiego Radia zorganizuje też specjalny koncert charytatywny „Trójka dla Ukrainy”. Na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentują się: polsko-ukraiński kwartet Dagadana, łączący folk z elektroniką i jazzem ukraiński zespół ShockolaD oraz czerpiąca z tradycji Bojków i Łemków bieszczadzka grupa Tołhaje.

1 kwietnia Trójka obchodzi okrągłe 60. urodziny. Czas, w jakim się znaleźliśmy, świętowaniu nie sprzyja. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, giną ludzie, miasta znikają z powierzchni ziemi. Nie możemy być wobec tego obojętni. Dlatego zagramy dla Ukrainy. Nasz koncert będzie hołdem dla tych, którzy walczą o wolną Ukrainę, i dla tych, którzy w wyniku tej wojny utracili tak wiele a świętowanie odłożymy na później, przed nami cały jubileuszowy rok – wyjaśnia Marcin Wąsiewicz, dyrektor Trójki.

Podczas koncertu będzie można dokonać wpłaty na rzecz Ukrainy na konto Caritas Polska. Numer konta: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z tytułem przelewu: UKRAINA.

Trójka nie zapomina również o swoich słuchaczach, dla których przygotowała specjalne upominki. Rozdawane one będą w pasmach: „Pora na Trójkę” (godz. 6.00-9.00), „Trójka przed południem” (9.00-12.00), „Nasza tonacja” (12.00-13.00), „Trójka do trzeciej” (13.00-15.00), „Zapraszamy do Trójki” (15.00-19.00) oraz w audycji specjalnej (godz. 20.00-23.00). Urodzinowy konkurs pojawi się również na Facebooku stacji. Tego samego dnia wystartują: nowa aplikacja i strona internetowa Programu 3 z nowymi funkcjonalnościami.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *