Radiowa Trójka świętuje Dzień Mamy, Taty i Dziecka

26 maja Program 3 Polskiego Radia zaprasza rodziny do spędzenia wyjątkowej niedzieli, pełnej atrakcji i dobrej zabawy. W programie m.in. gry i warsztaty literackie, spotkania z autorami i ilustratorami książek dla dzieci oraz czytanie fragmentów utworów literackich przez dziennikarzy stacji. To wszystko w ogrodzie Trójki przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w godz. 11.00-16.00 oraz na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Radiowa Trójka zaprasza na piknik rodzinny pod hasłem „MYŚLIWIECKA – Dzień Mamy, Taty i DZIECKA”. 26 maja w ogrodzie radiowej Trójki odbywać się będą gry i warsztaty literackie oraz spotkania z autorami książek dla dzieci i ilustratorami. Dziennikarze i przyjaciele radiowej Trójki będą czytać fragmenty wybranych książek, które budują relacje, zachwycają oraz inspirują młodszych i starszych czytelników. Z kolei lekarze z Ostrego Dyżuru Literackiego zdiagnozują „nietolerancje czytelnicze” i będą zachęcać dzieci do czytania książek. W foyer radia stanie regał Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, wypełniony książkami. W radiowym ogrodzie zaprezentowana zostanie wystawa „Wrażliwe jak dziecko” – obrazy ukazujące niepowtarzalną dziecięcą wrażliwość, które są punktem wyjścia do dyskusji, jak budować odporność psychiczną nowych pokoleń. Każde dzieło zawiera kod QR, odsyłający do artykułów napisanych dla „Newsweek Psychologia Dziecka” i „Newsweek Psychologia Nastolatka”.

Podczas imprezy nie zabraknie pokazów baniek mydlanych, makijaży z motywami ulubionych bohaterów literackich i oczywiście dobrej zabawy.

W Trójce w każdym dorosłym widzimy też dziecko, którym kiedyś był. Dlatego bardzo się cieszymy ze wspólnego świętowania dziecka w nas – mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *