Radiowa Trójka zaprasza na koncert grupy The Cassino

Eksperymentując z rockiem, bluesem i alternatywnymi brzmieniami zyskali uznanie publiczności na wielu polskich festiwalach. W 2018 roku wzięli udział w Trójkowym konkursie „Start NaGranie” i wygrali jeden z półfinałów. W niedzielę 4 października po godz. 19.05 grupa The Cassino ponownie zaprezentuje się na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Z inicjatywą wyszło trzech kumpli: wokalista i gitarzysta Hubert Wiśniewski, basista Michał Badecki i perkusista Piotr Dawidek. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego pochodzi nazwa grupy. Dali o sobie znać dwoma EP-kami („The Cassino” oraz „Zima”), wzięli udział w „Must Be The Music” oraz dotarli do półfinału Trójkowego konkursu „Start NaGranie” występując na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Następnym krokiem była wizyta u Tomasza Żądy w audycji „Trójka żąda debiutów”. – To jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia w naszym kraju. Odważnie i w przebojowy sposób łączą znane już brzmienia nadając im oryginalny, świeży charakter. Jest w tym graniu zarówno pasja, jak i lekkość – mówił Tomasz Żąda zapraszając na ich występ w Trójce.

W trakcie koncertu trio zagra swoje najbardziej znane utwory, w tym również kompozycje z najnowszej EP-ki „Glass and Styrofoam” (2019). Znalazła się na niej muzyka, którą ciężko jest zaszufladkować. Rock miesza się tu z bluesem, funkiem i psychodelią. W piosenkach The Cassino słychać też wyraźne inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie kapela z Braniewa cały czas zachowuje indywidualny charakter i stawia na szczerość oraz kipiące od emocji teksty.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *