Radosław Kotarski prowadzącym teleturnieju „Va Banque”

We wtorek, 2 kwietnia o godz. 18:10 TVP2 zaprasza widzów na pierwszy odcinek ,,Va Banque” w całkowicie nowej odsłonie, którego gospodarzem będzie Radosław Kotarski – znany popularyzator wiedzy, pisarz i dziennikarz.

Teleturniej „Va Banque” – oparty na amerykańskim formacie „Jeopardy!” – to program, w którym uczestnicy muszą wykazać się wiedzą i refleksem. Konwencja programu zakłada podawanie uczestnikom odpowiedzi, do których muszą ułożyć pytania.

Sprawdź godziny emisji teleturnieju „Va Banque” w PROGRAMIE TV

Przez większość mojego dorosłego życia zajmowałem się popularyzacją wiedzy, a teraz czas wiedzą się nieco pobawić. Pamiętam dobrze, jak lata temu z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszy „Va Banque” prowadzony przez Kazimierza Kaczora i zawsze zastanawiałem się, dlaczego uczestnicy tak brzydko piszą po swoich pulpitach. Dzisiaj wiem, że wcale nie jest to takie łatwe, nie mówiąc o tym, że już zupełnie trudne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania z tak wielu różnych kategorii – mówi Radosław Kotarski. To dla mnie duże wyróżnienie, że zostałem zaproszony do tego programu, zwłaszcza, że wcześniej prowadzili go wybitni szermierze słowa i elegancji – podkreśla nowy prowadzący.

Radosław Kotarski jest twórcą programu „Polimaty” w serwisie YouTube oraz „Podróży z historią” w TVP. Jest jednym z gospodarzy „Podsiadło Kotarski Podcast”. Radosław Kotarski to także autor bestsellerowych książek: „Nic bardziej mylnego”, w której obala rozpowszechniane mity naukowe; „Włam się do mózgu”, opisującej nowoczesne metody uczenia się oraz „Inaczej”, poświęconej najskuteczniejszym sposobom na organizację własnego środowiska pracy. Ostatnio wydał także zbiór opowiadań.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Teleturniej „Va Banque” w nowej odsłonie będzie można oglądać od poniedziałku do soboty o godz. 18:10 w TVP2, pierwszy odcinek programu we wtorek, 2 kwietnia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *