Rajd Polski na antenie Motowizji

W weekend 28-30 czerwca w Mikołajkach odbędzie się jedna z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju – 76. Rajd Polski. Relacje z wydarzenia będzie można zobaczyć w Motowizji.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Motowizja

Drugi rok z rzędu Rajd Polski stanowi eliminację Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ubiegłoroczną edycję wygrał Nikolay Gryazin z Rosji.

W tym roku fani będą mogli jeszcze mocniej kibicować naszym rodakom. W FIA ERC w klasyfikacji generalnej prowadzą Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Polska załoga korzysta na błędach rywali i na swoim koncie ma już jedno zwycięstwo w tym sezonie podczas Rajdu Azorów w Portugalii. Teraz duet eSky Rally Team będzie miał okazję zaprezentować się przed krajową publicznością.

O zwycięstwo będą również walczyć Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem. W ubiegłym roku załoga Skoda Polska Motorsport była bardzo bliska zdobycia tytułu mistrza Polski. Do Mikołajek wracają mocniejsi, z większym doświadczeniem oraz ze statusem liderów klasyfikacji generalnej RSMP. Rajd Polski będzie niezwykle ważną rundą dla całych mistrzostw, ponieważ jest podwójnie punktowany.

Po raz pierwszy w historii na odcinkach szutrowych zobaczyć będzie można również załogi Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Cykl ten nigdy nie startował na tego typu trasach. HRSMP rywalizować będzie przez dwa z trzech dni rajdu.

Podsumowanie rajdu w Motowizji

W czwartek 4 lipca o godzinie 20:00 widzowie Motowizji będą mogli zobaczyć podsumowanie rundy FIA ERC. Dzień później od godz. 20:05 pojawią się relacje kolejno z RSMP i HRSMP.

Isle of Man TT

Kolejny rok z rzędu podsumowania rywalizacji w Isle of Man TT oglądać będzie można na antenie Motowizji. W każdy czwartek o godzinie 22:30 stacja pokaże skróty wyścigów z tegorocznej edycji. Za komentarz ponownie odpowiedzialny będzie Michał Fiałkowski, jeden z najważniejszych dziennikarzy w świecie wyścigów motocyklowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *