Indie to przyrodnicze królestwo różnorodności. Subkontynent ciągnący się od najwyższych szczytów świata na północy, przez pustynie Radżastanu, do tropikalnych dżungli południa, zamieszkują m.in. słonie, tygrysy, lamparty i niedźwiedzie. To także dom dla 1,3 miliarda ludzi. Człowiek i zwierzę codziennie stają w szranki o przestrzeń życiową. W takich warunkach musi dochodzić do konfliktów i trudnych sytuacji. National Geographic Wild pokaże, jak grupa zaangażowanych biologów i weterynarzy przychodzi z pomocą dzikim stworzeniom, które znalazły się w tarapatach – często z winy ludzi.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic Wild w PROGRAMIE TV

Indie, kolebka wspaniałych cywilizacji, kraj niezliczonej liczby zabytków, który zadziwia głęboką duchowością i mistycyzmem swoich tradycji. Jednocześnie, to kraj ciągnących się kilometrami slumsów, z wieloma problemami ekologicznymi i demograficznymi. Mogłoby się wydawać, że w czasach, kiedy Indie stoją przed szansą na cywilizacyjny skok, a liczba wyzwań jest niemożliwa do zliczenia, nikt nie będzie dbał o dobro zwierząt. Na szczęście – jest inaczej.

W „Ratownikach z indyjskiej dżungli” National Geographic Wild pokaże codzienne wyzwania zespołu oddanych swojej misji specjalistów, którzy walczą o dobro zwierząt. Mimo panującego wszędzie chaosu, szukają sposobu na to, by ludzie i zwierzęta żyli w harmonii. Czy to w ogóle możliwe w kraju, gdzie wykarczowanie dżungli pod kolejne pola uprawne, może być kwestią życia i śmierci?

W wielu miejscach Indii granice między terenami człowieka i zwierząt mocno się zatarły. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć akcję usuwania jadowitej kobry ze szkolnej klasy czy ratowania lampartów, które wpadły do studni. Z pewnością wolałyby szukać pożywienia w leśnych ostępach, ale te systematycznie się kurczą. Niektóre z historii przedstawionych w serii wywołają duże emocje. „Ratownicy z indyjskiej dżungli” będą starali się uwolnić słonia, którego właściciel wykorzystywał do żebrania na ulicy, i pomogą małym szakalom wrócić do mamy. Nie ma dnia, w którym ich ręce nie byłyby pełne roboty.

Bohaterowie produkcji starają się nieść dobro tam, gdzie wielu zapomina o ludzkich odruchach. Czy mają szansę zarazić swoim podejściem innych? Widzowie National Geographic Wild mogą być pierwsi.

Ratownicy z indyjskiej dżungli – premiery w soboty od 8 lutego o godz. 13:00 na kanale National Geographic Wild.

Źródło: FOX Networks Group