Real – Atletico i Legia – Lech „na żywo” w Jedynce

W TVP1/HD czeka nas piłkarski weekend. Już w piątkowy wieczór (17 maja) finał Pucharu Króla: Real Madryt – Atletico Madryt. Dzień później, 18 maja hitowy mecz Ekstraklasy: Legia Warszawa – Lech Poznań.

Dla Realu Madryt to ostatnia szansa na odniesieniu triumfu w tym sezonie. Przegrał mistrzostwo Hiszpanii, a w Lidze Mistrzów odpadł w półfinale z Borussią Dortmund. Dlatego trener Jose Mourinho i jego piłkarze z Cristiano Ronaldo na czele zrobią wszystko, by po raz 19. w historii wywalczyć Puchar Króla. Ich przeciwnik po to trofeum sięgał już 9-krotnie i nie zamierza ułatwiać zadania piłkarzom Realu. Tym bardziej, że Atletico ma w składzie superstrzelca z Kolumbii – Radamela Falcao.

Mecz skomentuje Jacek Laskowski wraz z Andrzejem Juskowiakiem – królem strzelców turnieju olimpijskiego w Barcelonie 1992. Studio poprowadzi Jacek Kurowski, a wśród jego gości będą: trener Rafał Ulatowski i b. reprezentant Polski Marcin Żewłakow.

Sobotni mecz Legia Warszawa – Lech Poznań najprawdopodobniej zadecyduje o tytule mistrzowskim – wystąpią w nim dwie najlepsze drużyny tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Legia i Lech mają już znaczną przewagę nad rywalami i jeśli nie zanotują wpadki w innych spotkaniach, potyczka na stadionie drużyny z Warszawy będzie decydująca w walce o tytuł. Legia cztery kolejki przed końcem ma nad Lechem 2 punkty przewagi w tabeli. Jeśli Marek Saganowski, Kuba Kosecki i ich koledzy z Legii zdołają wywalczyć choć remis, prawdopodobnie wystarczy im on do tytułu mistrzowskiego.

Na stanowisku komentatorskim zasiądą Maciej Iwański i Rafał Ulatowski. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski, a jego gośćmi będą: b. selekcjoner Paweł Janas i Marcin Żewłakow.

Finał Puchar Króla

Piątek (17 maja)
Studio, godzina 21:15, TVP1/HD
Real Madryt – Atletico Madryt, godzina 21:30, TVP1/HD

T-Mobile Ekstraklasa

Sobota (18 maja)
Studio, godzina 13:15, TVP1/HD
Legia Warszawa – Lech Poznań, godzina 13:25, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *