Rekord oglądalności TVP Historia

19 października TVP Historia odnotowała najwyższe w tym sezonie udziały dnia – 0,78 procent. TVP Historia jest również liderem wśród kanałów o tematyce historycznej.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

W sobotę najwyższą oglądalność miał serial „Janosik”, średnia widownia odcinka wyniosła 213 tys. i 2 procent udziałów. Dużym zainteresowaniem widzów cieszył się, również magazyn „Szerokie tory” Barbary Włodarskiej, który obejrzało 153 tys. widzów (udziały 2,5 procent). Na trzecim miejscu znalazł się serial dokumentalny „Podróże z historią”, który zainteresował 117 tys. (udziały 1,8 procent).

Bardzo mnie cieszy, że aż 7 z 10 najchętniej oglądanych pozycji na antenie TVP Historia to polskie produkcje, z reguły produkcje Telewizji Polskiej. Nie tylko nowości, ale także takie, które łączą pokolenia tworząc nasz wspólny kod kulturowy – powiedział Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia.

Średnie udziały TVP Historii od początku 2019 roku wynoszą 0,56% i są wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym o 5,4%. Wynik ten zapewnia antenie 1. miejsce wśród kanałów o tematyce historycznej, 2. miejsce wśród kanałów dokumentalnych i 26 miejsce w rankingu wszystkich dostępnych kanałów tv w Polsce.

Chciałbym podziękować widzom, bo te dobre wyniki to uznanie dla charakteru TVP Historia i naszej wyjątkowości na rynku telewizyjnym. Przypominamy o ważnych rocznicach. Warto, bo jednym z najchętniej oglądanych filmów był „Jerzy Popiełuszko, posłaniec prawdy”, który emitowaliśmy w związku z przypadającą w sobotę 35. rocznicą męczeńskiej śmierci kapłana „Solidarności”. Jesteśmy stacją, w której w programach publicystycznych toczy się codziennie publiczna debata dotycząca historii Polski, podejmujemy tematy, dla których nie ma miejsca na innych antenach i robimy to w bardzo różnorodnych formach nie tylko debat i rozmów, ale także filmów dokumentalnych czy fabularnych – dodał Piotr Legutko.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *