Relacje z Pucharu Świata w Wiśle w Programie 1 Polskiego Radia

Puchar Świata w skokach narciarskich trwa – za nami konkursy w Niżnym Tagile i Ruce. W najbliższy, trzeci weekend sportowych zmagań, zawody odbędą się w Wiśle. Podobnie jak w zeszłych latach, Puchar Świata od samego początku uważnie śledzi Program 1 Polskiego Radia. W sobotę 4 grudnia i niedzielę 5 grudnia na relacje ze skoczni narciarskiej im. Adama Małysza zapraszają dziennikarze Jedynki – Andrzej Grabowski, Rafał Bała i Andrzej Janisz.

Zawody w Wiśle to trzeci weekend sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizację prosto ze skoczni im. Adama Małysza relacjonować będzie Andrzej Grabowski. Gospodarzami studia będą: Rafał Bała (w sobotę) i Andrzej Janisz (w niedzielę). W sobotę studio potrwa od 16:30 do 18:30, a w niedzielę od godz. 16:05 do godz. 19:00. Sobotni konkurs drużynowy rozpocznie się o godz. 16:30, niedzielne zawody indywidualne ruszą o godz. 16:00.

Pierwsze zawody PŚ w Wiśle odbyły się w 2013 roku. Od tamtej pory skocznia im. Adama Małysza co roku gości najlepszych skoczków narciarskich startujących w PŚ. W poprzednim sezonie na obiekcie triumfował Niemiec Markus Eisenbichler, a w konkursie drużynowym zwyciężyli Austriacy.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest aktualnie Niemiec Karl Geiger, a najwyżej z Polaków, na 13. miejscu, klasyfikowany jest Kamil Stoch.

Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 także w serwisie specjalnym skokinarciarskie.polskieradio24.pl.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *