„Reporter Polski” codziennie w TVP2 HD

Ponad trzykrotnie więcej reportaży zaproponuje widzom już od 1 września telewizyjna Dwójka w programie „Reporter Polski”. Teraz nie raz w tygodniu, ale już codziennie, od poniedziałku do piątku o 17:25, „Reporter Polski” pokaże niezwykłe historie zwykłych ludzi, opowie historie niosące nadzieję i będące przestrogą.

„Reporter Polski” to materiały interwencyjne, reportaże i „human stories” – ludzkie pasje, życiowe dramaty i niecodzienne radości. To także „gorące” tematy i bieżące wydarzenia, sprawy budzące kontrowersje i prowokujące dyskusje – prezentowane z perspektywy konkretnego człowieka, jego doświadczeń i perypetii życiowych. Reporterzy magazynu, współpracując z bohaterami, wracają do nich w kolejnych wydaniach programu. Śledzą ich dalsze losy i towarzyszą w zmaganiach z trudną codziennością. Dzięki temu udaje im się pokazać współczesną Polskę „w pigułce”.

– Ważne w idei Dwójkowego reportażu jest to, że stawiamy na prawdziwą historię i realnego człowieka. W kontrze do produkcji typu script doc, prezentujących fikcyjną, wymyśloną przez scenarzystów i wyreżyserowaną rzeczywistość – mówi Monika Sieradzka, szefowa redakcji „Reportera Polskiego”. – My pokazujemy rzeczywistość bez retuszu.

Dzięki współpracy z reporterami Telewizji Polskiej z wszystkich 16 oddziałów publicznego nadawcy „Reporter Polski” jest, jak nikt, blisko realnych problemów współczesnych Polaków, interesuje się sprawami ludzi zarówno z małych miejscowości, jak i mieszkających w wielkich aglomeracjach. Prezentuje historie osób, które potrzebują wsparcia, bulwersujące przypadki niesprawiedliwości i łamania prawa oraz bezradności wobec bezdusznej biurokracji. Ludzkie dramaty, życiowe zakręty, niezwykłe losy i pasje bohaterów programu złożą się na pozbawiony retuszu obraz współczesnej Polski i przekrojowy portret polskiego społeczeństwa.

Bohaterami reportaży będą również osoby z pierwszych stron gazet: sportowcy, artyści, politycy czy publicyści. „Reporter Polski” przyjrzy się kulisom ich popularności, opowie o ludziach z krwi i kości, którzy kryją się za oficjalnym, medialnym wizerunkiem.

Jednym z pierwszych tematów nowego „Reportera Polskiego” będą błędy lekarskie, których ofiarami padły dzieci oraz walka rodziców z pracownikami jednego ze szpitali. Poznamy też szczegóły korupcyjnych afer, historie ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym i opowieści o problemach oraz życiowych sukcesach gwiazd.

Zespół magazynu tworzą wybitni polscy reporterzy, jak nagrodzeni na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu, Adam Bogoryja-Zakrzewski i Fabian Zając, Alina Mrowińska – dokumentalistka z wieloletnim doświadczeniem portretująca ludzi walczących z losem, nagrodzona między innymi na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Kamila Drecka – mistrzyni telewizyjnych wywiadów, odkrywających nieznaną stronę życia znanych ludzi, Adam Barwiński – specjalista od reportaży w formie mini dokumentów, Wojtek Królikowski – portrecista ludzi w sytuacjach ekstremalnych, a także Izolda Czumok-Nowak, Iza Szukalska i Brygida Frosztęga Kmiecik wyróżniona na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu” oraz Anna Morawska. Program poprowadzą doświadczeni dziennikarze, prezenterzy „Panoramy” Magdalena Gwóźdź i Tomasz Wolny.

Na treść programu realny wpływ będą mieć również widzowie. Twórców magazynu inspirują listy, e-maile, zdjęcia i filmy właśnie od nich. W trakcie i po programie prowadzony będzie dyżur telefoniczny. Profil „Reportera Polskiego” na Facebooku będzie aktywny cały czas, dzięki czemu widzowie będą mogli na gorąco komentować, zgłaszać pomysły i proponować tematy.

„Reporter Polski”,

Premiera: poniedziałek, 1 września, godzina 17:25
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 17:25

Każdy odcinek składa się z 2-3 reportaży oraz zapowiedzi studyjnych. Poszczególne reportaże trwają około 10 minut.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *