„Reset” Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza w TVP1 i TVP Info

W poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 21:30 na antenie TVP1 i TVP Info, rozpocznie się emisja serialu dokumentalnego „Reset”. Seria autorstwa red. Michała Rachonia i dr hab. Sławomira Cenckiewicza przedstawi nieznane dokumenty i informacje na temat polsko-rosyjskiego resetu z lat 2007–2015.

Sprawdź godziny emisji audycji „Reset” w PROGRAMIE TV

10 tys. przeanalizowanych dokumentów z publicznych archiwów z Polski i z zagranicy, nagrania i zdjęcia, które jeszcze nigdy nie były publikowane, rozmowy z osobami zaangażowanymi w proces budowania „nowej filozofii” relacji z Federacją Rosyjską za rządów Władimira Putina – „Reset” odwołując się do dokumentów i decyzji polityków rządzących wówczas Polską, pokazuje relacje z Federacją Rosyjską w latach poprzedzających atak Rosji na Ukrainę.

Kulisy prowadzenia tej polityki zobrazują m.in. rozmowy ze specjalnymi gośćmi z różnych krajów: politykami różnego szczebla od prezydentów, premierów po ministrów obrony narodowej; dziennikarzami, autorami bestsellerowych książek opisujących realia Federacji Rosyjskiej pod rządami Władimira Putina. Często ludzi ściganych dzisiaj przez służby specjalne Kremla.

Ponad rok prac archiwalnych, setki rozmów i godziny nagrań. Za nami praca, w wyniku której dowiedzieliśmy się, jak wyglądał reset relacji pomiędzy Polską a Rosją – zapowiada Michał Rachoń, jeden z autorów serialu.

Sprawdź ofertę kanału TVP Info w PROGRAMIE TV

Współautorem „Resetu” jest dr. hab. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.
„Reset” – w każdy poniedziałek o godz. 21:30 w TVP1 i TVP Info. Premiera 12 czerwca.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *