Restart sezonu NASCAR w Motowizji

Po prawie dwumiesięcznej przerwie na antenę Motowizji wraca NASCAR Cup Series. Pierwszy wyścig odbędzie się w niedzielę, 17 maja na Darlington Raceway. Jednocześnie przedstawiono kalendarz na resztę maja.

Sprawdź godziny transmisji NASCAR w PROGRAMIE TV

Wznowienie sezonu będzie miało miejsce na jednym z najstarszych torów w kalendarzu NASCAR – Darlington Raceway. Planowane są tam aż 3 wyścigi – Southern 500 docelowo ma odbyć się w oryginalnym terminie, czyli 6 września, ale już w maju kierowcy NASCAR dwukrotnie będą rywalizować na Darlington Raceway – po raz pierwszy w niedzielę 17 maja, a następnie 4 dni później – w czwartek, 21 maja.

Kolejną częścią wznowionego sezonu będzie rywalizacja na Charlotte Motor Speedway. Podobnie, jak w przypadku Darlington, w stolicy Karoliny Północnej również odbędą się dwa wyścigi w przeciągu kilku dni. W nocy z 24 na 25 maja rozpocznie się Coca-Cola 600 – najdłuższy wyścig sezonu NASCAR. W czwartek, 28 maja kierowcy pojadą na dużo mniejszym dystansie, bo 500 kilometrów.

NASCAR Cup Series jest jedną z niewielu serii wyścigowych, które zdążyły rozpocząć sezon 2020. Do tej pory odbyły się 4 wyścigi, które wygrali Denny Hamlin, Joey Logano i Alex Bowman.

Restart sezonu NASCAR będzie oznaczał także powrót do stawki dwóch popularnych kierowców. Matt Kenseth, były mistrz pucharowej serii NASCAR, po raz drugi wróci z wyścigowej emerytury i będzie jeździł Chevroletem #42 ekipy Chip Ganassi Racing, zastępując zwolnionego Kyle’a Larsona. W Fordzie #6 od Roush Fenway Racing ponownie zobaczymy Ryana Newmana powracającego po wypadku na ostatnich metrach tegorocznej Daytony 500.

NASCAR wróci do rywalizacji ze zmienionym formatem weekendu wyścigowego. Przed wszystkimi majowymi wyścigami nie będzie sesji treningowych, a kwalifikacje odbędą się jedynie do Coca-Cola 600. Wszystko po to, by pracownicy zespołów mogli przyjechać na tor prosto ze swoich domów. Wprowadzono szczególne zasady bezpieczeństwa jak mierzenie temperatury, obowiązkowe maseczki czy zachowywanie norm dystansu społecznego. Dodatkowo na torze nie będzie żadnych kibiców.

Kiedy kolejne serie wyścigowe przesuwają daty rozpoczęcia swoich sezonów o kolejne miesiące, trudno nie cieszyć się na takie wieści. NASCAR Cup Series to jedna z najlepszych, a także najbardziej prestiżowych mistrzostw na świecie. Od 2016 roku pokazujemy ten wspaniały sport i teraz jest prawdopodobnie najlepsza możliwa okazja, aby przekonać do niego tych niezdecydowanych. Przez ostatni miesiąc bardzo ciężko pracowaliśmy, aby przygotować się na ten moment. Udało nam się opracować system, który sprawia, że widzowie będą mogli tradycyjnie słuchać komentarzy obu swoich ulubieńców, Szymona Tworza i Michała Budziaka, ale tylko jeden z nich będzie siedział w budce komentatorskiej. Ponieważ nie będzie przez dłuższy czas kibiców na torach NASCAR, to cały świat stanie się jedną wielką trybuną. Mam ogromną nadzieję, że sektor widzów Motowizji będzie niezwykle liczny – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Od samego początku kryzysu związanego z pandemią COVID-19 wiele rządów i organizacji podkreśla, że sport będzie bardzo ważnym elementem powrotu do normalności. Władze NASCAR od samego początku jako jedna z niewielu serii wyścigowych nie odwoływała wyścigów oraz zapewniała fanów, że wszystkie 36 rund odbędzie się w sezonie 2020. Teraz pokazuje, że nie rzucała słów na wiatr. Zdecydowany program powrotu do normalnej rywalizacji, jasny kalendarz i szybkość samej inicjatywy stawia ich w roli pioniera owego powrotu. Już w połowie maja czekają nas wyścigi na jednym z najbardziej ikonicznych torów obecnych w kalendarzu NASCAR Cup Series, gdzie seria planuje pokazać, że nawet w dobie wciąż tlącego się kryzysu, dzięki świetnej organizacji i jasnym wytycznym można realizować ogromne wydarzenia sportowe. Wszystkie te wydarzenia tradycyjnie będzie można zobaczyć u nas na żywo! – dodaje Szymon Tworz.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Wyścigi NASCAR Cup Series można w Polsce oglądać wyłącznie na antenie Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *