Na początku grudnia 2015 roku do sklepów trafił pierwszy, dwupłytowy album Rock Radia – “Anatomia Rocka”. Zawiera on 35 najbardziej rozpoznawalnych i cenionych rockowych utworów, m.in. “Piece of My Heart” Janis Joplin, “Vicious” Lou Reeda, “Futurology” Manic Street Preachers czy “Space Oddity” zespołu Tymon and the Transistors. Album powstał przy współpracy z Sony Music Poland.

Piosenki, które znalazły się na dwupłytowym albumie “Anatomia Rocka”, wybrało muzyczne gremium Rock Radia – dziennikarze Monika Piasecka, Cezary Bielak i Mariusz Stelmaszczyk.

Dziadek Rock ma już na karku 60 lat. Na naszej składance sprawdzamy, czego nauczył on kolejne pokolenie i czym obecnie muzyka rockowa jest przyprawiana – wyjaśnia Monika Piasecka. – Składanka, którą przygotowaliśmy, pozwoli każdemu z nas wybrać się we własną muzyczną podróż – dodaje Mariusz Stelmaszczyk.

Pełną listę utworów z albumu “Anatomia Rocka” dostępna jest na Rockradio.pl.

Album “Anatomia Rocka” można kupić w dobrych sklepach muzycznych od 4 grudnia br. Słuchacze Rock Radia mogą go także wygrać podczas konkursów na antenie stacji.

Premierę albumu wspiera autopromocja w Rock Radiu i na Rockradio.pl, a także kampania w sieci kin Helios, magazynach “CKM” i “Playboy” oraz w serwisach z grupy Gazeta.pl.

Działania promocyjne zaplanowała Grupa Radiowa Agory.

Źródło: Agora