Roland Garros 2016 w Eurosport 1 i Eurosport 2

W najbliższą niedzielę rozpocznie się wielkoszlemowy turniej tenisowy Roland Garros. Na paryskich kortach wystąpi rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska. Zmagania Polki i innych gwiazd tenisa będą obszernie relacjonowane w kanałach Eurosportu, a transmisje wzbogacą analizy światowej sławy ekspertów. W tym gronie znajdą się wielokrotni mistrzowie imprez wielkoszlemowych – Amerykanie Chris Evert i John McEnroe oraz Szwed Mats Wilander. Po raz pierwszy ekspertem Eurosportu będzie również Rumun Ilie Nastase, dawny zwycięzca paryskiego turnieju.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV – Eurosport 1

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV – Eurosport 2

Eurosport ponownie ogłosił współpracę z legendarnymi tenisistami podczas turnieju Roland Garros. Osiągnięcia Chris Evert to przede wszystkim osiemnaście mistrzowskich tytułów w wielkich szlemach. Z kolei McEnroe ma takich triumfów siedem. W tym sezonie kibice na ekranach zobaczą również Rumuna Ilie Nastase – przed laty lidera światowego rankingu i zwycięzcę Roland Garros w 1973 roku oraz US Open w 1972 roku.

Widzowie Eurosportu jak zawsze będą mogli słuchać analiz międzynarodowych ekspertów w codziennym magazynie „Gem, set i Mats”, prowadzonym przed Matsa Wilandera.

Eurosport to bez wątpienia centrum wielkoszlemowych emocji. Z niecierpliwością czekam na możliwość przybliżenia kibicom tajników tenisa i turnieju w Paryżu – mówi Chris Evert, która uznawana jest za jedną z trzech najlepszych zawodniczek XX wieku. Częścią programu będzie także show z udziałem byłego lidera światowego rankingu – Johna McEnroe, który wcieli się w rolę tenisowego komisarza. Amerykanin, słynący z niekonwencjonalnych zachowań na korcie i poza nim, będzie postulował zmiany w światowym tenisie.

Nie mogę doczekać się powrotu do pracy w Eurosporcie podczas tegorocznego Roland Garros. Uwielbiam Paryż i komentowanie wielkich pojedynków we French Open. Rok temu rola „Komisarza tenisa” sprawiała mi ogromną frajdę, dlatego w tym sezonie znów obejmę to stanowisko – opowiada żartobliwie McEnroe.

Po raz pierwszy na antenie Eurosportu pojawi się także Rumun Ilie Nastase, który triumfował w Paryżu w 1973 roku. Widzowie będą mogli słuchać jego analiz i wywiadów z zawodnikami i zawodniczkami.

Roland Garros wyjątkowe wydarzenie, które przywołuje wspaniałe wspomnienia związane z moim zwycięstwem tutaj w 1973 roku. Lubię sprawiać kibicom przyjemność zawsze, kiedy jestem na korcie i postaram się wywołać podobne emocje wraz z ekipą Eurosportu – mówi Nastase.

Jesteśmy dumni, że możemy powitać na pokładzie Eurosportu bez wątpienia najlepsze grono ekspertów w historii naszych transmisji z Roland Garros – dodaje Peter Hutton, CEO Eurosportu.

W gronie lokalnych ekspertów Eurosportu komentujących turniej w poszczególnych krajach będą między innymi Nicolas Kiefer (Niemcy), Conchita Martinez (Hiszpania), Jonas Bjoerkman (Szwecja), Henri Leconte i Marion Bartoli (Francja) oraz Adriano Panatta (Włochy).

W Polsce turniej komentować będą: Joanna Sakowicz-Kostecka, Katarzyna Strączy, Witold Domański, Karol Stopa, Tomasz Wolfke, Marek Furjan, Dawid Olejniczak, Michał Lewandowski.

Liczba godzin relacji na żywo z Paryża będzie rekordowa. Kibice zobaczą mecze singlowe, niektóre spotkania deblowe, miksty i pojedynki legend. Transmisje zaplanowane są w kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. W usłudze Eurosport Player będzie można śledzić wszystkie mecze turnieju.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *