„Ruch oporu: Żydzi przeciwko nazistom” na Polsat Viasat History”

Niektórzy uważają, że podczas II wojny światowej Żydzi szli na śmierć biernie poddając się swojemu losowi. Jednak to przekonanie jest bardzo dalekie od prawdy. W gettach odbyło się wiele prób stawiania oporu. Więźniowie buntowali się w obozach zagłady, a bojownicy ruchu oporu gromadzili się w lasach, by walczyć z nazistowskim terrorem. Nowy film dokumentalny „Ruch oporu: Żydzi przeciwko nazistom” , który zadebiutuje na Polsat Viasat History w sobotę 20 kwietnia o 21:00, szczegółowo opisuje podejmowane przez społeczność żydowską próby walki.

Sprawdź godziny emisji audycji „Ruch oporu: Żydzi przeciwko nazistom” w PROGRAMIE TV

Holokaust pochłonął miliony istnień, a ci, którzy z niego ocaleli, z wielu powodów nie byli skłonni do dzielenia się opowieściami o bohaterskich działaniach Żydów przeciw nazistom. Jak stwierdza Paula S. Apsell, współreżyserka i producentka dokumentu „Ruch oporu: Żydzi przeciwko nazistom”: „Dziś, prawie 80 lat po Holokauście, ta historia pozostaje w dużej mierze nieznana szerokiej publiczności. Bez niej nasze zrozumienie tego ludobójstwa, które zmiotło z powierzchni ziemi dwie trzecie europejskich Żydów, pozostaje niepełne. To prowadzi do odnowienia antysemityzmu, nienawiści i zaprzeczania samemu Holokaustowi”.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Na premierę filmu dokumentalnego „Ruch oporu: Żydzi przeciwko nazistom” nadawca zaprasza w sobotę 20 kwietnia o 21:00 na Polsat Viasat History.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *