Rugby: Reprezentacja Polski i Ekstraliga w TVP Sport

TVP Sport poszerza ofertę programową. Do 2024 roku na antenie kanału będzie można oglądać zarówno mecze reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet, jak i Ekstraligę Rugby. Pierwsza transmisja z meczu Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków już w najbliższą niedzielę 21 marca o godz. 12:50.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

To kolejne po PGNiG Ekstralidze kobiet i mężczyzn, piłkarskiej Ekstraklasie, Ekstralidze kobiet czy II lidze rozgrywki, które na stałe wejdą do kalendarza TVP Sport. Zgodnie z umową kanał do 2024 roku będzie pokazywał minimum jeden mecz w kolejce Ekstraligi Rugby, w której o Mistrzostwo Polski walczy 10 najlepszych zespołów. Spotkania będzie można oglądać w HBB TV TVP Sport, poprzez stronę tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej. Co ważne, na antenie kanału będzie można również śledzić mecze reprezentacji Polski seniorów mężczyzn i kobiet zarówno w składach siedmio-, jak i piętnastoosobowych.

W HBB TVP Sport tworzymy Centrum Polskiego Sportu, gdzie chcemy pokazywać mecze ligowe, które nie mieszczą się w ofercie kanału linearnego. Rugby będzie bardzo ważnym jej elementem, ale oczywiście finał rozgrywek pokażemy w TVP Sport. Przede wszystkim nabywamy prawa do reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn – zarówno w odmianie klasycznej, jak i olimpijskiej. Liczymy, że w przyszłości zobaczymy naszą drużynę na igrzyskach – powiedział Marek Szkolnikowski, Dyrektor TVP Sport.

Rozpoczęcie współpracy Polskiego Związku Rugby z TVP Sport to świetna wiadomość dla kibiców, ale też ogromna szansa dla rozwoju naszej dyscypliny. Rugby to sport dżentelmeński, oparty na etosie pracy zespołowej oraz szacunku dla rywala i sędziego. Jest więc nośnikiem istotnych wartości, a przy tym jest niezwykle widowiskowy. Teraz, dzięki przychylności Telewizji Polskiej, mecze rugby będą dostępne dla widzów powszechnie i bezpłatnie w każdym zakątku kraju. Wierzę, że razem, uda nam się zaszczepić miłość do owalnej piłki wielu fanów sportu – dodał Dariusz Olszewski, Prezes Polskiego Związku Rugby.

Już w najbliższą niedzielę o godz. 12:50 kibice będą mogli zobaczyć mecz Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków. Transmisja w HBB TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *