Kochasz kopać piłkę, chciałbyś jak Lewandowski zrobić międzynarodową karierę? Już teraz możesz sprawdzić swoje umiejętności. Rusza Wielkopolski Turniej Orlika INEA CUP 2016. Podczas dwumiesięcznych zmagań, na ponad stu Orlikach w całej Wielkopolsce, rozegranych zostanie aż tysiąc meczów piłkarskich. Wielki finał odbędzie się na boiskach przy INEA Stadionie – informuje organizator. Pierwsze spotkanie odbyło się już dziś na jednym z gnieźnieńskich Orlików.

To siódma edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika. W tym roku Turniej rusza w zupełnie nowej odsłonie – sponsorem wydarzenia została INEA, największy wielkopolski operator multimedialny. Jak w poprzednich latach patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak. INEA CUP finansuje Samorząd Województw Wielkopolskiego, a organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

W rozgrywkach mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych ze wszystkich wielkopolskich gmin. Bój toczy się o najwyższą stawkę – tytuł najlepszej drużyny szkolnej 2016. Szczególna niespodzianka czeka na szkołę, której drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Wielkopolskiego Turnieju Orlika INEA CUP 2016 w kategorii piłka nożna. Szkoła zwycięskiego zespołu będzie mogła wyznaczyć delegację uczniów, która przed jednym z wrześniowych meczów wyprowadzi LECHA na murawę boiska INEA Stadionu. Jest to okazja do spotkania swojego piłkarskiego autorytetu twarzą w twarz.

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach turniejowi piłkarskiemu towarzyszy turniej streetballa, a także piłki plażowej dla uczennic wielkopolskich gimnazjów.

Organizator zaprasza młodych piłkarzy oraz kibiców do śledzenia profilu INEA CUP 2016 na facebooku – to okazja do zdobycia piłki nożnej z autografami całej drużyny Lecha, profesjonalnych koszulek oraz plakatów również z podpisami biało-niebieskich.

Terminarz rozgrywek dostępny jest na stronie internetowej http://inea-cup.pl/

Źródło: INEA