„Sanctus – Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie” w Wielkanoc w TVP1/HD

Telewizja Polska wyemituje w niedzielę, 20 kwietnia o godzinie 14:00 koncert wielkanocny „Sanctus – Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie”. Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Olga Bończyk, to tylko kilka z wielkich muzycznych nazwisk, które wystąpią w tym specjalnym widowisku, którego współproducentem jest ATM Grupa.

Koncert poświęcony „polskiemu papieżowi” Janowi Pawłowi II został zarejestrowany w Gdańsku, z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gdańskiej i znanego gdańskiego chóru Cappella Gedanensis. Wystąpili w nim wybitni polscy wokaliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Dorota Osińska, Zbigniew Wodecki, Marek Bałata, Grzegorz Wilk. Orkiestrą dyrygował Tadeusz Wicherek, a oprawą muzyczną zajął się Włodzimierz Korcz. Fragmenty recytowali Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis.

Koncert został nagrany w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Cappella Gedanensis to zespół z tradycjami – wielokrotnie uczestniczył w doniosłych wydarzeniach historycznych z udziałem prezydentów i monarchów europejskich, miał też zaszczyt występować przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Emisja koncertu „Sanctus – Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie”, w TVP1/HD przewidziana jest na 20 kwietnia – w Niedzielę Wielkanocną, powtórka zaplanowana jest w świąteczny poniedziałek o godzinie 9:05.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *