„Sekrety dawnych budowniczych” – premiera na kanale Polsat Viasat History

Gigantyczne piramidy, tajemnicze świątynie i spektakularne okręty – to jedne z najbardziej przełomowych dzieł inżynieryjnych w historii. Tych niezwykłych osiągnięć konstrukcyjnych dokonano w czasach, gdy nie były dostępne nowoczesne elektronarzędzia, komputery czy specjalne programy do projektowania. Niektóre z tych starożytnych cudów techniki istnieją od tysięcy lat.

Sprawdź godziny emisji serii „Sekrety dawnych budowniczych” w PROGRAMIE TV

W programie „Sekrety dawnych budowniczych”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek 5 lipca o 21:00 na Polsat Viasat History, odkryjemy ich tajemnice. Dzięki brawurowym ekspedycjom, eksperymentom, najnowszym odkryciom naukowym i szczegółowym badaniom, nowa 10-odcinkowa seria po raz pierwszy ujawni tajemnice starożytnej inżynierii, która umożliwiła powstanie tych konstrukcyjnych arcydzieł.

Technika i projektowanie są wszędzie. Od budynków, żywności i wody po energię, transport i komunikację. Rozwiązują codzienne problemy i kształtują przyszłość wokół nas. Łatwo jest myśleć, że żyjemy w najbardziej zaawansowanym technologicznie wieku w historii ludzkości. Jednak inżynierowie od tysięcy lat odkrywali nowe obszary, odkrywali prawa fizyki i konstruowali wynalazki, które wstrząsały światem. Najbardziej wpływowe i zapierające dech w piersiach osiągnięcia pochodzą z czasów cywilizacji starożytnych, takich jak: Mezopotamia, Egipt, Grecja i Rzym, a cuda inżynieryjne osiągnięte zostały za pomocą najbardziej podstawowych narzędzi.

Teraz możemy odkryć sekrety pierwszych inżynierów, rozszyfrować pozostawione przez nich tajemnice i dowiedzieć się, w jaki sposób ich przełomowe odkrycia położyły podwaliny pod nasz współczesny styl życia. Wzbijali się oni na wyżyny tworząc technologiczne i architektoniczne cuda świata – od gigantycznych piramid, przez budzące respekt świątynie i potężne fortece, po skromne koło, uważane za jeden z największych wynalazków wszech czasów.

Seria „Sekrety dawnych budowniczych” ujawnia przełomowe fakty i odkrycia historyczne, w tym wiele związanych z regionem Europy środkowej. Każdy odcinek prezentuje najnowsze dowody i odkrycia naukowe, które rzucają nowe światło na techniki, materiały i innowacyjne myślenie stojące za powstaniem tych historycznych budowli, oferując nam nowe spojrzenie na ich fascynującą historię. Naukowcy i inżynierowie zabierają widzów w podróż w głąb niesamowitych konstrukcji, które tak bardzo wyprzedzały swoje czasy. Wykorzystując szczegółowe materiały archiwalne oraz technologię CGI, program ukazuje metody i techniki stosowane przy ich tworzeniu. Analizuje również sposób, w jaki współczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologie inżynieryjne zostały zainspirowane starożytnymi odkryciami. Jak się okazuje, ludzka pomysłowość i innowacja już od samego początku rozwiązywała problemy i stawiała czoła technologicznym wyzwaniom.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Premiera serii „Sekrety dawnych budowniczych” w poniedziałek 5 lipca o godzinie 21:00 na antenie Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *