Seria kryminalna „Nadmorskie zbrodnie” na CBS Reality

Pomimo ogólnie panującej wesołości towarzyszącej budowie zamków z piasku, jedzeniu lodów, beztroskim spacerom po promenadzie i przejażdżkom na osiołkach, wiele nadmorskich miast w Wielkiej Brytanii cieszy się wątpliwą reputacją miejsc, w których dochodzi do zadziwiających zbrodni. Może to wpływ morskiego powietrza albo zbyt dużej ilości słońca? Nikt nie potrafi dokładnie wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje, ale z pewnością jest coś wyraźnie złowieszczego w tych miejscowościach. Najnowsza kryminalna seria dokumentalna „Nadmorskie zbrodnie”, będąca produkcją własną kanału CBS Reality, przedstawia niektóre z najdziwniejszych i najbardziej przerażających morderstw kiedykolwiek odnotowanych w brytyjskiej historii kryminalnej, popełnionych właśnie w popularnych wśród turystów kurortach położonych nad brzegiem morza. Premiera serii już w niedzielę 24 maja o 21:00 na kanale CBS Reality, kolejne odcinki w niedziele o 21:00 (do 26 lipca).

Sprawdź godziny emisji audycji „Nadmorskie zbrodnie” w PROGRAMIE TV

Seria „Nadmorskie zbrodnie” opowiada o morderstwach popełnionych w przybrzeżnych miastach Zjednoczonego Królestwa. W każdym z odcinków ukazane zostaną sylwetki sprawców i przebieg zbrodni, a dzięki rozmowom z ekspertami, w tym policjantami biorącymi udział w obławach, widzowie poznają kulisy śledztw prowadzonych w sprawach mordów, a także motywy oraz powody, które pchnęły morderców do ich popełnienia.

W 1. odcinku przedstawiona zostanie sprawa zabójcy nazywanego Crossbow Killer, który zabił dwie osoby w nadmorskim Bournemouth na południu Anglii. 28 lipca 1986 roku w jednym z domów położonych przy ulicy Shelton Road w dzielnicy Southbourne wybuchł pożar. Przybyli na miejsce strażacy nie spodziewali się tego, co na nich czekało wewnątrz. Po ugaszeniu ognia rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. Gdy dotarli na piętro, w jednym z pokoi znaleźli ciało kobiety. Ciało nosiło liczne ślady ciosów zadanych nożem i pozbawione było… głowy, którą znaleziono w sąsiednim pokoju. Zwłoki należały do właścicielki domu, Alidy Goode. Wezwana na miejsce policja rozpoczęła polowanie na mordercę.

Po upływie zaledwie kilku godzin stróże prawa otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące morderstwa. Tym razem ofiarą był mężczyzna w sile wieku, Clive Rattue, którego napastnik najpierw postrzelił z kuszy, a potem zadał kilka ciosów nożem. Mężczyzna nie był świadomy zagrożenia, gdyż morderca z kuszą zaatakował go od tyłu. Rattue zmarł kilkanaście minut po postrzeleniu, ale zdążył jeszcze zaalarmować sąsiadów, którzy wezwali na miejsce policję i ambulans.

W ciągu tego jednego feralnego dnia, morderca z kuszą nie tylko z zimną krwią zamordował dwie osoby, ale próbował także pozbawić życia kolejną dwójkę, zanim sam oddał się w ręce policji.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

Kim był Crossbow Killer z Bournemouth, jakie były jego motywacje i co łączyło go z ofiarami? Tego będzie można dowiedzieć się z premierowego odcinka dokumentalnej serii kryminalnej „Nadmorskie zbrodnie” już 24 maja o 21:00, tylko na CBS Reality.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *