Seria wyścigowa PURE ETCR w kanałach Eurosportu i METRO

W 2021 w świecie sportów motorowych roku zadebiutuje seria PURE ETCR – pierwsza w pełni elektryczna seria wyścigów samochodów turystycznych. Fani sportów motorowych w Polsce będą mogli oglądać wszystkie jej rundy na platformach Eurosportu, a najważniejsze wydarzenia i kluczowe wyścigi także w otwartym kanale METRO.

Sprawdź godziny emisji PURE ETCR w PROGRAMIE TV

Na początku października w Kopenhadze odbyła się oficjalna prezentacja serii PURE ETCR – pierwszej na świecie w pełni elektrycznej serii wyścigów samochodów turystycznych. W jej pierwszym sezonie w 2021 roku zostanie rozegrane sześć rund. Formuła PURE ETCR jest nowością w świecie motorsportu – podzieleni na grupy kierowcy będą rywalizować w krótkich, dynamicznych wyścigach, awansować do kolejnych rund aż do wielkiego finału. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji wyjątkowe bonusy, zwiększające moc silnika, co uczyni rywalizację jeszcze bardziej atrakcyjną.

W pełni elektryczne serie wyścigów to przyszłość sportów motorowych i bardzo się cieszymy, że będziemy pokazywać w Polsce rywalizację w PURE ETCR – dynamicznej, nowoczesnej i angażującej kibiców serii. Popularyzacja elektromobilności i zrównoważonego sportu motorowego jest bardzo istotna dla grupy Discovery. W ostatnich latach pokazywaliśmy w Eurosporcie m.in. Formułę E, zawody sim racingowe, a także nagradzany dokument „And We Go Green”. Ważne jest dla nas budowanie świadomości na temat elektrycznych sportów motorowych i zwiększanie ich dostępności, dlatego z przyjemnością ogłaszamy, że transmisje nowej serii PURE ETCR będą dostępne na platformach Eurosportu, a kluczowe momenty sezonu i najważniejsze wyścigi również w otwartym dla wszystkich kanale METRO – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Każda runda pierwszego sezonu PURE ETCR będzie transmitowana na platformach Eurosportu. Fani sportów motorowych będą mogli korzystać również z bogatej oferty materiałów dodatkowych między innymi w mediach społecznościowych kanału. Najważniejsze wydarzenia sezonu, w tym wyścigi finałowe będą pokazywane również w otwartym kanale METRO – jednym z najpopularniejszych kanałów pokazujących filmy, dokumenty i programy lifestyle’owe w Polsce.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z PURE ETCR. Metro to pierwszy ogólnodostępny polski kanał, który będzie prowadził transmisje z tej ekscytującej i innowacyjnej serii – powiedział Maciej Świerzawski, Dyrektor METRO.

Bardzo się cieszymy z nawiązania współpracy z Metro TV, która jest dla nas drugim największym porozumieniem po umowie z Eurosportem. Polska jest rynkiem, na którym sporty motorowe cały czas się rozwijają, co widzieliśmy między innymi podczas organizowanych przez Eurosport Events wyścigów z serii FIA European Rally Championship. W tym roku ogłoszono produkcję pierwszego polskiego samochodu elektrycznego, EMP Izera, co pokazuje kierunek rozwoju elektromobilności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dzięki ogólnodostępnym transmisjom PURE ETCR w kanale Metro oraz bogatej ofercie na platformach Eurosportu, wielu kibiców sportów motorowych będzie się emocjonować rywalizacją – podsumował François Ribeiro, Head of Eurosport Events.

Sprawdź ofertę kanału METRO w PROGRAMIE TV

Źródło: Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *