Serial „9-1-1” na FOX

© 2018 Fox and its related entities. All rights reserved.

Co zrobisz, gdy usłyszysz płacz dziecka dobywający się z kanalizacji? Jaka będzie twoja pierwsza myśl, gdy zobaczysz kobietę z wężem zaciśniętym wokół szyi? Jak zareagujesz, gdy na dachu wieżowca dostrzeżesz samobójcę? Odpowiedz jest prosta – dzwonisz pod numer alarmowy! Premiera „9-1-1”, serialu, który podbił serca amerykańskiej publiczności, już 6 lutego o 22:00 tylko na FOX.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Ryan Murphy („American Crime Story”, „Glee”, „American Horror Story”) tym razem w zupełnie nowej odsłonie – w serialu „9-1-1” jeden z najpopularniejszych amerykańskich twórców telewizyjnych zaprasza do świata ludzi, od których na co dzień zależy ludzkie życie – strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Od podszewki pokazuje ich najtrudniejsze i najciekawsze akcje oraz jak często ryzykują własnym życiem i zdrowiem, by nieść pomoc tym, którzy jej w danej chwili potrzebują.

Sytuacje przedstawione w serialu „9-1-1” bazują na prawdziwych wydarzeniach przez co od początku wbijają widza w fotel i trzymają w napięciu przez cały odcinek. Przez wiele miesięcy Ryan Murphy przepytywał służby ratownicze, policjantów, strażaków i operatorów numeru alarmowego, aby z ich historii stworzyć unikalną produkcję. – Zależy mi na przedstawieniu historii, które podnoszą na duchu i dają nadzieję, że jest jeszcze dobro na tym świecie – mówił w jednym z wywiadów.

Według Connie Britton, która gra rolę operatorki numeru 911 o imieniu Abby, to właśnie dzięki osobom odbierającym telefony w znacznej mierze udaje się zażegnać kryzys. – Operatorzy numeru 911 praktycznie nie są znani opinii publicznej. A przecież to z nimi jako pierwszymi się kontaktujemy! Przed rozpoczęciem zdjęć spędziłam kilka dni przyglądając się pracy prawdziwych operatorów. Mam ogromny szacunek dla ich intelektu, spokoju i wytrenowania oraz wszystkich tych czynności, które muszą być w stanie zrobić odbierając telefon. Pierwszego dnia na planie filmowym, gdy próbowaliśmy kręcić scenę, w której miałam przed sobą sześć monitorów i starałam się je wszystkie kontrolować – gubiłam się! Wtedy przeszło mi przez głowę, że nie nadawałabym się do tej roli.

Serial spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Premierę w samych Stanach Zjednoczonych, na różnych platformach, w ciągu siedmiu dni obejrzało ponad 15 milionów widzów! Dzięki temu sukcesowi producenci niedawno ogłosili, że został już zamówiony drugi sezon produkcji.

Wśród gwiazdorskiej obsady serialu zobaczymy znanych z wcześniejszych produkcji Ryana Murphy’ego aktorów, czyli nominowaną do Stars Academy i Emmy Angelę Bassett („American Horror Story”, „Tina”), nominowanego do Emmy i Złotych Globów Petera Krause („Blef”, „Sześć stóp pod ziemią”) i nominowaną do Emmy Connie Britton („Nashville”, „Friday Night Lights”). Oprócz nich w serialu zobaczymy również Olivera Starka („Into The Badlands: Kraina Bezprawia”), Aishę Hinds („Punkt Zapalny”, „Underground”), Kenetha Choi („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”) oraz Rockmonda Dunbara („Skazany na śmierć”, „Sekta”).

Premiera „9-1-1” odbędzie się we wtorek 6 lutego o godz. 22:00 tylko na FOX.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *